معرفی 13 اپلیکیشن آموزش زبان ترکی استانبولی؛ لیست بهترین اپ ها!

مکالمه ترکی استانبولی
TurkishClass 101، از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی

استفاده از اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی، یکی از بهترین روش ها برای یادگیری این زبان است. یادگیری زبان ترکی استانبولی در منزل با کمک این اپلیکیشن ها، به ویژه برای افرادی که به دلیل مشغله کاری فرصت حضور در کلاس را ندارند، مفید تلقی می شود. در دسترس بودن این اپلیکیشن ها، فرصتی را برای یادگیری ترکی استانبولی در منزل، حین رفتن به محل کار یا موقعیت های دیگر فراهم می کنند. قطعا، انتخاب بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان ترکی استانبولی می تواند انگیزه شما برای یادگیری این زبان افزایش دهد.

در این مطلب می خوانید: نمایش

بهترین اپلیکیشن یادگیری زبان ترکی استانبولی

 

علاقمندان به آموزش ترکی استانبولی از روش های مختلفی می توانند این زبان را یاد بگیرند. آموزش ترکی استانبولی رایگان با استفاده از اپلیکیشن های متنوع، یادگیری این زبان را با کم ترین هزینه برای افراد علاقمند فراهم می کند. این روزها، بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان ترکی استانبولی برای پلتفرم های اندروید و آیفون گوشی های هوشمند در دسترس هستند. پس، می توان در منزل یا در هر مکانی با مبانی اولیه این زبان آشنا شد.

1. Babbel، از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی

اپلیکیشن Babbel را می توان یکی از بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان ترکی استانبولی معرفی کرد. در این برنامه، هر کاربر می تواند با توجه به سطح زبان خود، دوره زبان ترکی استانبولی مد نظر را انتخاب کند. استفاده از این برنامه رایگان نیست. کاربران می توانند با خرید اشتراک 12-6 ماهه، امکان استفاده از آن را با تخفیف ویژه ای تجربه کنند. ویژگی های مهم این برنامه آموزش موارد زیر است:

 • دستور زبان ترکی استانبولی
 • آموزش نحوه مکالمه
 • نحوه صحیح بیان کلمات

با وجود قابلیت تشخیص صدا و بررسی تلفظ درست لغات در اپ Babble، شما می توانید به تنهایی و بدون نیاز به حضور فردی دیگر، مهارت های خود را در این زبان افزایش دهید.

دانلود نرم افزار (androidIOS)

2. Memrise، پرطرفدارترین اپلیکیشن یادگیری زبان ترکی استانبولی

Memrise پرطرفدارترین و بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان ترکی استانبولی شناخته شده است. این اپ، دومین برنامه مطرح در حوزه آموزش زبان ترکی است. برای استفاده از این اپ، کاربر باید تا حدی به زبان انگلیسی مسلط باشد؛ در غیر اینصورت، استفاده از آن فایده ای نخواهد داشت. در این اپلیکیشن، کاربران ضمن تعیین سطح خود وارد دوره های مخصوص یادگیری زبان می شوند. به کار گیری این اپلیکیشن در کنار مطالعه مجموعه کتاب آموزش ترکی استانبولی می‌تواند سطح زبان شما را به طرز فوق العاده ای بالا ببرد. ویژگی های شاخص این برنامه شامل:

 • ارائه ویدئوهای آموزش با تلفظ افراد بومی
 • پازل ها و بازی های متنوع برای آموزش
 • تقویت زبان انگلیسی حین آموزش ترکی استانبولی

دانلود نرم افزار (androidIOS)

3. Pimsleur، بهترین اپلیکیشن زبان ترکی استانبولی برای مکالمه

Pimsleur، از بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان ترکی استانبولی

Pimsleur را می توان بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ترکی استانبولی برای مکالمات معرفی کرد. در اپلیکیشن Pimsleur، کاربران می توانند ضمن دسترسی به فایل های صوتی متنوع، مکالمات خود را در این زبان تقویت کنند. جملات پرکاربرد ترکی استانبولی در این اپلیکیشن آموزش داده می شوند. یکی از نقاط قوت این برنامه، ارائه فایل های صوتی با تلفظ اساتید Native است. این ویژگی می تواند در بهبود تلفظ کلمات مفید باشد.

دانلود نرم افزار (androidIOS)

4. TurkishClass 101، از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی

TurkishClass 101، از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی

آموزش زبان ترکی استانبولی در برنامه TurkishClass 101، بر پایه تقویت مهارت شنیداری است. در این اپلیکیشن، فایل های ویدئویی، صوتی یا پادکست ها در دسترس کاربران قرار دارد. TurkishClass 101، از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی برای زبان آموزانی است که علاقمند به تقویت مهارت شنیداری این زبان هستند. ویژگی های شاخص این برنامه شامل موراد زیر است:

 • ارائه 4 نوع حساب کاربری (پایه، پریمیوم، پریمیوم پلاس و مخصوص موبایل)
 • در دسترس بودن پادکست های کاربردی
 • امکان استفاده از نسخه آزمایشی این برنامه به مدت 7 روز
 • اضافه شدن دروس جدید با آپدیت های هفتگی این برنامه

دانلود نرم افزار (android)

5. LingQ، بهترین اپلیکیشن آموزش ریدینگ ترکی استانبولی

در LingQ، درک بهتر گرامر مانند مباحث مربوط به ضمایر ملکی در ترکی استانبولی و بهبود دایره لغات، آموزش زبان ترکی را برای علاقمندان دلپذیر می‌کند. با توجه به ویژگی های زیر می‌توان LingQ را هم بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان ترکی استانبولی معرفی کرد:

 • امکان ایجاد فلش کارت برای لغات مهم کاربر
 • کاربری ساده و راحت
 • دسترسی به متون ترکی استانبولی

دانلود نرم افزار (androidIOS)

6. Rosseta Stone، آموزش ترکی استابولی با غول صنعت زبان

Rosseta Stone، بهترین برنامه یادگیری زبان ترکی استانبولی در منزل

Rosseta Stone از اپلیکیشن هایی است که در زمینه آموزش زبان های مختلف دنیا شناخته شده است. این اپلیکیشن را می توان بهترین برنامه یادگیری زبان ترکی استانبولی در منزل معرفی کرد. در این برنامه، لغات و گرامر زبان ترکی به صورت اصولی آموزش داده می شود. با کمک تمرینات آن، کاربران می توانند در تمام مباحث آموزش دیده مسلط شوند. استفاده از این اپلیکیشن می تواند تا حد زیادی سختی یادگیری زبان ترکی استانبولی را برای کاربر کاهش دهد.

در برنامه Stone Rosseta به عنوان بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان ترکی استانبولی، می توانید یادگیری ساده زبان را با فعالیت های تعاملی فراوان تجربه کنید.

7. Mondly، بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ترکی استانبولی رایگان

Mondly، بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ترکی استانبولی

مزیت مهم استفاده از اپلیکیشن ماندلی، رایگان بودن آن است. کاربران می توانند بدون پرداخت هزینه، از امکانات این برنامه برای یادگیری زبان ترکی استانبولی بهره مند شوند. البته، به شرط پرداخت حق اشتراک، امکان استفاده از دوره ها و امکانات بیشتر این برنامه وجود دارد. اپلیکیشن زبان ترکی استانبولی ماندلی در پلتفرم های اندروید و آیفون در دسترس می باشد. ویژگی های مهم اپ Mondly را می توان به صورت زیر برشمرد:

 • امکان بررسی فرایند زبان آموزی و اطلاع از میزان پیشرفت زبان آموز
 • دسترسی کاربران به جدول رتبه بندی
 • تعریف جایگاه کاربران بر اساس پیشرفت و امتیازهای کسب شده در جدول رتبه بندی

با کمک اپلیکیشن Mondly، می توانید مهارت های پایه زبان ترکی استانبولی را در مدت 10 روز یاد بگیرید. این اپ را به عنوان برنامه یادگیری زبان ترکی استانبولی در منزل به خاطر بسپارید.

8. Duolingo، معروف ترین اپ آموزش زبان ترکی استانبولی

دولینگو از اپ های معروف یادگیری ترکی استانبولی است. برای افردی که به تازگی در حوزه آموزش این زبان وارد شده اند، بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ترکی استانبولی محسوب می شود. در این برنامه، از آموزش حروف الفبای ترکی استانبولی تا کلیه دروس تخصصی به صورت داستان های کوتاه صوتی با موضوعات مختلف ارائه می شوند. Duolingo، با دارا بودن ویژگی های زیر، بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان ترکی استانبولی است:

 • امکان استفاده از کل دوره بدون پرداخت هزینه
 • تمرکز بر تقویت چهار مهارت اصلی زبان
 • ارائه یک دوره کاملا رایگان برای مبتدیان

9. Busuu، بهترین اپلیکیشن زبان ترکی استانبولی برای توریست ها

Busuu، بهترین اپلیکیشن زبان ترکی استانبولی برای توریست ها

اپلیکیشن Busuu از معدود برنامه هایی است که دوره های آموزش ویژه توریست ها را شامل می شود. در Busuu، به عنوان بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان ترکی استانبولی برای توریست ها، تمام اصطلاحات کاربردی برای این گروه آموزش داده می شود. با کمک این برنامه، برقراری ارتباط با افراد بومی کشور ترکیه، در زمان سفر به این کشور چالشی مهم نخواهد بود. امکان دانلود این برنامه در نسخه اندروید و آیفون وجود دارد.

اپ Busuu، با تمرکز ویژه بر یادگیری اصطلاحات مورد نیاز در سفر از جمله مکالمه در رستوران به زبان ترکی استانبولی پرسیدن آدرس، رزرو هتل و … برای گردشگران کشور ترکیه طراحی شده است.

لیست بهترین اپلیکیشن یادگیری ترکی استانبولی برای لغات

یادگیری لغات پرکاربرد ترکی استانبولی می تواند در مکالماتی صحیح و روان نقش مهمی ایفا کند. با استفاده از بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان ترکی استانبولی در حوزه یادگیری لغات، می توان به این هدف دست یافت.

کاربردی ترین کلمات ترکی استانبولی را می توان با استفاده از اپلیکیشن های تخصصی آموزش لغات این زبان آموخت.

10. Blarma، بهترین برنامه یادگیری زبان ترکی استانبولی در منزل

اپلیکیشن بلارما با تمرکز بر یادگیری لغات زبان ترکی استانبولی طراحی شده است. بلارما را می توان بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان ترکی استانبولی در زمینه آموزش لغات و واژگان این زبان در خانه معرفی کرد. در این برنامه، کاربران می توانند روزانه حدود 15 کلمه جدید از این زبان را آموزش ببینند. نحوه نوشتاری و تلفظ صحیح کلمات نیز در این برنامه در نظر گرفته شده است. آموزش لغات در این برنامه با استفاده از ابزارهای مختلفی چون بازی، ویدئو، کارت و … اجرا می شود.

11. Tobo Turkish، اپلیکیشن ساده تقویت دایره لغات زبان ترکی

Tobo Turkish، برنامه یادگیری زبان ترکی استانبولی در منزل

Tobo Turkishurkish یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی در حوزه یادگیری لغات است. کاربران با کمک این برنامه می توانند حداقل 3500 لغت (اسم، فعل و صفت) را یاد بگیرند. ویژگی های Tobo Turkishurkish عبارت است از:

 • تلفظ کلمات در قالب فایل صوتی
 • استفاده از فلش کارت
 • تصویرسازی ذهنی لغات با استفاده از عکس

12. Clozemaster، آموزش لغات در حین خواندن متون ترکی

Clozemaster بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان ترکی استانبولی با تمرکز ویژه بر آموزش لغات است. این برنامه امکان یادگیری معانی مختلف یک کلمه در جملات متفاوت را برای کاربران فراهم می کند. در این برنامه، جملات متعددی برای تمرین وجود دارند.

در Clozemaster می توانید همزمان با خواندن متون مختلف برنامه، واژگان متعددی را یاد بگیرید. تمرینات چند جمله ای و جای خالی در این اپلیکیشن، به تقویت دایره لغات شما کمک می کنند.

13. Drops، بهترین اپلیکیشن آموزش لغات زبان ترکی برای مکالمات

دراپس، بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ترکی استانبولی برای فهماندن منظور خود به طرف مقابل است. با کمک این برنامه، کاربران می توانند با تمرکز بر افزایش دایره لغات خود، مکالماتی روان را انجام دهند. به عنوان مثال، با استفاده از این اپ کاربران می توانند لغات مرتبط برای یک مکالمه در فرودگاه به زبان ترکی استانبولی، مکالمه در هنگام خرید، احوالپرسی و صدها موقعیت دیگر را یاد بگیرند.

استفاده از کارت های تصویری در برنامه Drop، آموزش لغات را با درک بهتری برای شما فراهم می کند.

سخن آخر

استفاده از بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان ترکی استانبولی می تواند در آموزش کلمات، اصطلاحات و گرامر این زبان مفید باشد. اپلیکیشن های معرفی شده در این مقاله، این اهداف را برای شما مهیا می کنند. مهم ترین نکته در استفاده از این اپلیکیشن ها، این است که تا حدی به زبان انگلیسی مسلط باشید. برای افرادی ناآشنا با این زبان، شرکت در دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی می تواند بهترین راهکار باشد. ما به شما شرکت در جامع ترین دوره این زبان در سایت مدرس زبان ترکی استانبولی را پیشنهاد می کنیم.

سؤالات متداول

بهترین اپلیکیشن برای یادگیری زبان ترکی استانبولی گردشگران چیست؟

Busuu، بهترین اپلیکیشن زبان ترکی استانبولی برای توریست هایی است که قصد سفر به ترکیه دارند.

بهترین اپلیکیشن های ترکی استانبولی در زمینه دایره لغات کدامند؟

Clozemaster ،Drops ،Tobo Turkish و Blarma بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی جهت گسترش دایره لغات هستند.

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ترکی استانبولی براي اندروید کدام است؟

تمامی اپلیکیشن هایی که در این مطلب معرفی شدند مانند دولینگو، ماندلی، بوسو و .. جزو بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ترکی استانبولی براي اندروید شناخته می‌شوند.

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ترکی استانبولی براي آيفون کدام است؟

خوشبختانه اغلب اپلیکیشن های زبان ترکی موجود در بازار هم در نسخه اندروید و هم آیفون قابل استفاده هستند. اپلیکیشن Duolingo، اپلیکیشن Ling، اپلیکیشن Babbel و .. جزو بهترین  اپلیکیشن یادگیری زبان ترکی استانبولی رایگان برای ایفون هستند.

دوست داری همین امروز شروع کنی؟ دوره رایگان برات مناسبه

490.000توماندسترسی رایگان
ثبت نام دوره
مشاوره رایگان 0912 - 5192095

مقالات مشابه

نظرات کاربران

تمام حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به زبان ترکی می‌باشد.

سبد خرید

Empty cart هنوز هیچ دوره ای اضافه نکرده اید.