9 ترفند طلایی یادگیری همزمان انگلیسی و ترکی

مکالمه ترکی استانبولی
9 نکته طلایی یادگیری همزمان انگلیسی و ترکی

 یادگیری همزمان انگلیسی و ترکی، در نگاه اول کاری دشوار است، اما غیرممکن نیست! مزیت مهم آموزش زبان ترکی استانبولی و انگلیسی این است که با به چالش کشیدن مغز خود، دو زبان متفاوت و کاربردی را خواهید آموخت. البته تعیین هدف خود از یادگیری همزمان ترکی و انگلیسی نیز بسیار مهم است. اگر این کار فقط برای شما جنبه تفریحی دارد؛ توصیه می کنیم هر دو زبان خارجی را همزمان یاد نگیرید. ابتدا یکی از آن ها را شروع کرده و تسلط پیدا کنید، سپس فراگیری زبان دوم را آغاز نمایید. اما اگر انتخاب دیگری ندارید و به علت کمبود وقت، باید زبان ترکی و انگلیسی را همزمان یاد بگیرید، چه باید کرد؟

9 نکته مهم یادگیری همزمان انگلیسی و ترکی

به دلیل تفاوت های اساسی بین زبان ترکی و انگلیسی، باید به نکات مهم زیر در حین یادگیری توجه داشته باشید:

به طور همزمان موضوعات مشابه در هر دو زبان را یاد بگیرید.

با این روش یک زنجیره ارتباطی معنادار بین لغت ها تشکیل می شود. در نتیجه دامنه لغات خود را راحت تر افزایش خواهید داد.

هویت متفاوت به هر زبان بدهید.

موضوع جالبی که افراد چند زبانه بلد هستند، این است که شخصیت آن ها با زبانشان تغییر می کند. این کار باعث می شود که هر زبان را با روش مخصوص به خود یاد بگیرند و آن ها را کاملا در ذهن خود از هم جدا کنند.

در یادگیری همزمان انگلیسی و ترکی عجله نکنید!

شما تصمیم دارید دو زبان مختلف را همزمان یاد بگیرید. پس قطعا سرعت یادگیری شما نسبت به یک زبان، پایین خواهد آمد. صبور باشید و خود را سرزنش نکنید! این موضوع کاملا زمان بر است و نیاز به تمرین و حوصله زیاد دارد.

برای هر زبان، روش مطالعه منحصر به فرد انتخاب نمایید.

برای زبان ترکی، روش مطالعه منحصر به فرد انتخاب نمایید.

اگر در خانه مشغول یادگیری هستید، مکان های متفاوتی را برای یادگیری همزمان انگلیسی و ترکی انتخاب کنید. حتی بهتر است از رنگ قلم های متفاوت برای دو زبان استفاده نمایید. این موضوع برای انتخاب زمان مناسب نیز صدق می کند. یادگیری یک زبان را صبح شروع کنید و دیگری را به بعدازظهر یا شب موکول نمایید. ایجاد عادت های مختلف باعث می شود از تداخل دو زبان جلوگیری گردد. هم چنین، یک روتین همیشگی در ذهن شما ایجاد شود و زودتر به هدفتان نزدیک می شوید.

به طور همزمان چند کار را انجام ندهید.

هیچ گاه یادگیری دو زبان را در یک جلسه با هم ترکیب نکنید، زیرا بازدهی شما را کاهش می دهد. وقتی سعی می کنید دو کار کاملا متفاوت را با هم انجام دهید، هیچ کدام را با کیفیت به ثمر نخواهید رساند. اما به طور مثال می توانید یک فیلم به زبان انگلیسی ببینید، در حالی که زیرنویس آن به زبان ترکی است. به این روش “نردبانی” گفته می شود که در جامعه زبان آموزان بسیار مشهور است.

باید برای هر دو زبان در روز وقت بگذارید.

اگر قصد یادگیری همزمان انگلیسی و استانبولی را دارید، باید به صورت موازی پیش بروید. چنانچه برای یک زبان در هفته اول و برای زبان دوم در هفته دوم وقت بگذارید، هنگام بازگشت به زبان اول، خیلی از مطالب را قطعا فراموش خواهید کرد. پس بهتر است هر دو زبان را روزانه یاد بگیرید. شاید سرعت پیشرفتتان کاهش یابد، اما زودتر به نتیجه مطلوب خواهید رسید. البته لازم نیست به طور مساوی برای هر دو زبان وقت بگذارید و می توانید برای زبانی که یادگیری سخت تری دارد، زمان بیشتری بگذارید.

یک زبان را به دیگری ترجمه کنید.

بهترین روش یادگیری همزمان انگلیسی و ترکی، این است که به جای ترجمه زبان مادری، آن ها را به یکدیگر ترجمه کنید. مطمئن باشید سطح یادگیری شما چند برابر خواهد شد. بهتر است زبان ساده تر، برای زبان دشوار نقطه مرجع باشد. مثلا فارسی زبانان می توانند کلمات و عبارات ترکی را به انگلیسی ترجمه کنند.

برنامه ریزی صحیح و دقیق داشته باشید.

مدیریت زمان برای یادگیری همزمان دو زبان خارجی، بسیار مهم است. برای زمانی که در روز یا هفته می خواهید به هر کدام اختصاص دهید، برنامه ریزی کنید و به آن پایبند باشید. بهتر است فعالیت های یادگیری را در روزهای مختلف یک هفته تقسیم کنید. زبان دشوارتر را برای زمانی که مشتاق یادگیری هستید، در اولویت قرار دهید.

انگیزه خود را حین یادگیری همزمان انگلیسی و ترکی حفظ کنید.

یادگیری همزمان انگلیسی و ترکی با حفظ انگیزه

یادگیری همزمان دو زبان، کاری دشوار است. اگر به خودتان سخت بگیرید، قطعا دچار بی انگیزگی خواهید شد. بهتر است از فعالیت های سرگرم کننده مثل فیلم با زیر نویس، موسیقی و فلش کارت استفاده کنید. به گروه های دست جمعی بپیوندید. برای پیدا کردن این گروه ها به صورت مجازی، از وب سایت iTalki و یا civup.com کمک بگیرید. یک راه حل ساده و کاربردی این است که جهت تمرین در خانه، وسایل آن را حداقل به یکی از زبان های در حال یادگیری، برچسب گذاری کنید. می توانید تنظیمات گوشی و رایانه خود را نیز تغییر دهید.

یادگیری همزمان دو زبان چه مزایایی دارد؟

  • مغز شما به چالش کشیده شده و از آلزایمر جلوگیری می کند.
  • با یادگیری همزمان می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید.
  • پیدا کردن موقعیت های شغلی بهتر و درآمد بالاتر
  • شناخت توانایی های خود در یادگیری بیشتر

چرا یادگیری دو زبان کاملا متفاوت، بهتر است؟

اگر ساختار گرامری و کلمات دو زبان متفاوت باشد، ریسک تداخل بین دو زبان بسیار پایین می آید. دو زبان مشابه باعث می شود سردرگم شوید و یادگیری هر دو در یک روز، کمی کار شما را دشوار خواهد کرد.

کلام پایانی

یادگیری همزمان انگلیسی و ترکی نیاز به زمانبندی صحیح و رعات نکاتی کلیدی در جهت افزایش سرعت روند آن دارد. باید برای هر دو زبان، روزانه وقت بگذارید و با استفاده از روش های کاربردی از جمله ترجمه یک زبان به دیگری، بیشترین بازدهی را داشته باشید. برنامه ریزی صحیح، حفظ انگیزه بالا، استفاده از روش نردبانی، فلش کارت، فیلم های با زیرنویس و موسیقی، زودتر شما را در این مسیر به هدفتان می رساند. شما می توانید زبان ترکی را با مدرس زبان ترکی استانبولی آموزش ببینید.

سوالات متداول یادگیری همزمان انگلیسی و ترکی

آیا یادگیری همزمان دو زبان انگلیسی و ترکی امکان پذیر است؟

علی رغم تفاوت میان دو زبان ترکی و انگلیسی، می توان با برنامه ریزی روزانه و مداوم و رعایت نکات یادگیری دو زبان، آن ها را آموخت.

آیا روزانه باید برای یادگیری هر دو زبان ترکی و انگلیسی وقت گذاشته شود؟

بله. حتما باید در روز برای دو زبان وقت گذاشت، اما زمان یادگیری متفاوتی در نظر گرفت. به عنوان مثال یک زبان در صبح و دیگری در شب فرا گرفته شود.

دوست داری همین امروز شروع کنی؟ دوره رایگان برات مناسبه

490.000توماندسترسی رایگان
ثبت نام دوره
مشاوره رایگان 0912 - 5192095

مقالات مشابه

نظرات کاربران

تمام حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به زبان ترکی می‌باشد.

سبد خرید

Empty cart هنوز هیچ دوره ای اضافه نکرده اید.