بهترین کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی (معرفی 8 کتاب پرفروش! )

مقالات
بهترین کتاب ها برای آموزش زبان ترکی استانبولی

در سال های اخیر، روند مهاجرت کاری و تحصیلی به کشور ترکیه به طرز چشم گیری افزایش یافته است. از این رو افراد زیادی به دنبال آموزش زبان ترکی استانبولی به شیوه آسان و سریع هستند. روش های زیادی برای یادگیری زبان ترکی استانبولی وجود دارد، اما پیشنهاد ما برای افرادی که قصد یادگیری زبان ترکی به صورت حرفه ای را دارند، استفاده از دوره آموزش زبان ترکی استانبولی و کتاب های آموزشی است. انواع مختلفی از بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبول رایگان و پولی در دنیا وجود دارد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

ویدئو معرفی بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی

معرفی بهترین کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی

امروزه کتاب های زیادی توسط نویسندگان ترکی و فارسی زبان در زمینه آموزش زبان ترکی نوشته شده است. به همین دلیل انتخاب بهترین کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی شاید برای افراد مبتدی کمی سخت باشد. در ادامه 8 کتاب برتر و محبوب در سطح مبتدی و حرفه ای زبان ترکی معرفی شده است تا شما بتوانید با توجه به میزان نیاز خود به یادگیری، یکی از آن ها را برای آموزش و یادگیری تهیه کنید.

8 کتابی که آموزش زبان ترکی را برای شما آسان می کند!

1. کتاب Ebru، یکی از ساده ترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی

علت معرفی کتاب ابرو در اولین مورد میان بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی، این است که کتاب آموزشی ابرو، شیوه بیان بسیار ساده و روان دارد و برای افرادی که مبتدی هستند، انتخاب بسیار مناسبی است. از مزیت های کتاب Ebru، می توان به استفاده از تصاویر فراوان جهت یادگیری بهتر، آموزش اصولی و پایه ای حروف الفبای ترکی، داشتن تمرینات ساده، ارائه فایل های صوتی و داشتن سطوح مختلف اشاره کرد.

با استفاده از این کتاب، مهارت های خواندن ، نوشتن، گفتن و شنیدن شما در زبان ترکی تقویت می شود، اما بدانید در این کتاب در مورد دستورات زبان ترکی، هیچ صحبتی نشده است.

2. آموزش تمام و کمال زبان ترکی با کتاب Yedi Iklim

Yedi Iklim، یکی از بهترین کتاب های آموزش ترکی

به جرئت می توان گفت یکی از بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی در دنیا که بهترین شکل این زبان شیرین و کاربردی را با متدهای جدید آموزش می‌دهد، کتاب یدی ایکلیم است. علت محبوبیت کتاب Yedi Iklim در بین زبان آموزان این است که شما بعد از مطالعه آن، آنقدر سطح یادگیری خود را بالا می‌برید که می توانید برای شرکت در آزمون Tömer، اقدام کنید. لازم است بدانید، کتاب یدی، بسیار شاگرد محور طراحی شده است، به طوری که می توان آن را بهترین کتاب خودآموز زبان ترکی استانبولی هم نامید.

ویژگی های بهترین کتاب خودآموز زبان ترکی استانبولی (Yedi Iklim)

  • تقویت مهارت های چهارگانه
  • دارای سطوح مبتدی، متوسط و حرفه ای
  • دارای کتاب تمرین علاوه بر کتاب اصلی
  • دارای فایل های صوتی
  • آموزش ساده ساختار گرامری زبان ترکی

اگر دوست دارید زبان ترکی را کامل یاد بگیرید و در هر موقعیتی حرفی برای گفتن داشته باشید، کتاب های یدی ایکلیم را از دست ندهید!

3. کتاب‌ های Yeni-Hiti، کتابی تخصصی در زمینه گرامر زبان ترکی

امروزه تعداد بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی کم نیست. اما اگر شما به دنبال کتابی هستید که قواعد دستوری زبان ترکی را به طور کامل آموزش داده باشد، کتاب یئنی هیتیت، بهترین گزینه برای شما است. البته این کتاب، نه تنها در حوزه گرامر و دستورات قوی عمل کرده است، بلکه پایه ترین مسائل آموزشی مانند یادگیری حروف الفبای ترکی را با مثال های فراوان و کاربردی آموزش می‌دهد.

در نظر داشته باشید یادگیری Hiti به صورت خودکار، شاید برای زمان آموزان کمی دشوار به نظر بیاید چون دستورات زبان به صورت تخصصی بیان شده است.

ویژگی های بهترین کتاب گرامر ترکی استانبولی (Yeni-Hiti)

  • دارای کتاب کار علاوه بر کتاب اصلی
  • دارای سطوح مختلف آموزشی
  • دارای فایل های صوتی و تصویری
  • طراحی آکادمیک به جهت آمادگی برای آزمون تومر

با مطالعه اولین کتاب مجموعه Yeni-Hiti، با خیال راحت به ترکیه سفر کرده و در موقعیت های مختلف با دیگران صحبت کنید!

4. 0 تا 100 زبان ترکی با کتاب‌ های Istanbul

استانبول، یکی از بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی

مجموعه کتاب های استانبول یکی از بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی هستند که به دلیل آموزش ساده و فهم آسان، استفاده از متدهای جدید آموزشی و داشتن گرافیک جذاب، نظر اکثر آموزشگاه های زبان را به خود جلب کرده اند.

استفاده از این مجموعه کتاب ها حتی برای کسانی که می خواهند از صفر شروع کنند و هیچ چیزی از زبان ترکی نمی دانند هم بسیار مناسب است. شما با مطالعه کتاب های استانبول، در کنار یادگیری زبان، با آداب و رسوم و فرهنگ مردم ترکیه و جملات پرکاربرد ترکی استانبولی نیز آشنا خواهید شد.

ویژگی های کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی (Istanbul)

  • دارای کتاب کار علاوه بر کتاب اصلی
  • دارای سطوح A1/A2/B1/B2/C1
  • ارائه دهنده لغات جدید در پایان هر درس
  • دارای فایل صوتی آموزشی
  • ارائه پاسخنامه تمارین جهت یادگیری بهتر
  • آموزش تمام مباحث گرامری و واژگانی
  • طراحی آکادمیک جهت آمادگی برای آزمون تومر

با مطالعه کتاب های Istanbul، می توانید مکالمات ساده و حرفه ای را به راحتی انجام دهید!

5. دستور زبان ترکی، بهترین کتاب یادگیری زبان ترکی استانبولی

یکی از قوی ترین کتاب های آموزشی زبان ترکی که گرامر و دستور زبان را از صفر، مرحله به مرحله آموزش می‌دهد، کتاب دستور زبان ترکی استانبولی سطح پایه از حسین ساعدی است. در این کتاب، ابتدایی ترین قواعد تا پیچیده ترین آن، برای زمان آموز بیان می شود، از همین رو می توان آن را به عنوان بهترین کتاب برای یادگیری زبان ترکی استانبولی معرفی کرد. در صورتی که قصد شرکت در دوره زبان ترکی استانبولی را دارید، استفاده از این کتاب بالابردن کیفیت و عمق یادگیری شدیداً پیشنهاد می‌شود.

ویژگی های کتاب دستور زبان ترکی

  • آموزش زمان های مختلف در زبان ترکی
  • بیان قواعد مرتبط با حروف الفبای ترکی
  • ارائه تمرینات برای یادگیری قواعد

کتاب حسین ساعدی، یکی از بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی است که شما می توانید بدون کمک کسی، خودتان آن را یاد بگیرید.

6. آموزش مبتدی با استفاده از کتاب ترکی استانبولی در 30 روز

اگر علاقه ای به یادگیری عمیق و تخصصی زبان ترکی ندارید و فقط قصد دارید در مدت زمان کوتاه، نکات مهم زبان ترکی را برای انجام مکالمات روزمره یاد بگیرید، این کتاب انتخاب بسیار مناسبی است. در واقع می‌توان گفت کتاب ترکی در 30 روز برای افرادی که مدت زمان کمی برای آموزش دارند، بهترین کتاب برای یادگیری زبان ترکی استانبولی است. شما می توانید بعد از آموزش زبان ترکی استانبولی در 30 روز، به راحتی در مورد موقعیت های مختلف روزمره صحبت کنید.

7. کتاب داستان‌ های کوتاه ترکی استانبولی

همه ما می دانیم در یادگیری هر زبانی، خواندن داستان ها و گوش دادن به آن ها می تواند مهارت های چهارگانه ( خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن) را تقویت کند و سرعت یادگیری را افزایش دهد. زبان ترکی نیز از این قائده مستثنی نیست! شما می‌توانید با مطالعه کتاب داستان‌ های کوتاه زبان ترکی استانبولی، دایره لغات و مهارت جمله سازی خود را بهبود بخشید.

8. کتاب Colins turkish phrasebook

یکی از بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی که به زبان انگلیسی نوشته شده است، کتاب Colins turkish phrasebook نام دارد. اگر پایه زبان انگلیسی قوی و خوبی دارید می توانید از این کتاب برای یادگیری ترکی استانبولی استفاده کنید. سرفصل های بیان شده در این کتاب، شامل موقعیت های مختلف خرید، گردش، مکالمه در رستوران به زبان ترکی استانبولی، حرف زدن با دیگران و … است.

کلام پایانی، برای یادگیری زبان ترکی چه کتابی مطالعه کنم؟

بسته به اینکه شما با چه هدفی قصد یادیگری زبان شیرین ترکی را دارید، معیار انتخاب بهترین کتاب برای یادگیری زبان ترکی استانبولی، متفاوت است. مثلا اگر به دنبال بهترین کتاب گرامر ترکی استانبولی هستید و می خواهید قواعد و دستورات ترکی را دقیق و حرفه ای یاد بگیرید، کتاب های Hiti و دستور زبان ترکی پیشنهاد می شود. اما چنانچه قصد دارید زبان ترکی را در سطح مبتدی یاد بگیرید، کتاب های Ebru و یادگیری در 30 روز انتخاب های مناسب تری هستند.

در مسیر یادگیری خودآموز زبان ترکی، چالش های زیادی سر راهتان قرار می‌گیرد. در این مسیر دیدن دوره های آموزشی افرادی که تجربه و مهارت آموزش این زبان را دارند، فرآیند یادگیری را برای شما آسان تر و روان تر می‌کند. در صورتی که  از دوره های محمد قیمی، مدرس زبان ترکی استانبولی استفاده کنید، مطمئنا با سرعت بیشتری زبان شیرین ترکی را فرا می گیرید.

دوست داری همین امروز شروع کنی؟ دوره رایگان برات مناسبه

490.000توماندسترسی رایگان
ثبت نام دوره
مشاوره رایگان 0912 - 5192095

مقالات مشابه

نظرات کاربران

  1. وحید ملطکیس حیدری 19 دی 1402

    عالی

تمام حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به زبان ترکی می‌باشد.

سبد خرید

Empty cart هنوز هیچ دوره ای اضافه نکرده اید.