آموزش زبان ترکی با آهنگ؛ لیست بهترین آهنگ های ترکی!

مقالات
بخش‌بندی آهنگ؛ تکنیکی برای بهبود نحوه یادگیری زبان ترکی استانبولی

روش‌های رایج در یادگیری زبان جدید، مثل مطالعه روتین کتاب‌های آموزشی، بعد از مدتی برای زبان‌آموز خسته‌کننده می‌شوند. استفاده از روش‌های جدید و متنوع همراه با سرگرمی اثربخشی بیشتری برای یادگیری و حفظ کلمه‌های زبان جدید دارند. یکی از بهترین روش‌های یادگیری زبان جدید، گوش دادن به موسیقی است. موسیقی با ریتم‌های متنوع علاوه‌بر سرگرم کردن فرد، باعث تسریع فرایند یادگیری جمله‌ها، کلمات پرکاربرد و قواعد دستوری می‌شود. این فعالیت به دلیل لذت بخش بودن، اثربخشی بالایی برای یادگیری زبان جدید به‌ویژه در کودکان دارد. در این مقاله به بررسی آموزش زبان ترکی با آهنگ می‌پردازیم. بعد از مطالعه این مطلب از سایت زبان ترکی، گوش دادن به آهنگ‌های ترکی استانبولی را در برنامه روزانه‌تان قرار خواهید داد.

انتخاب آهنگ‌های موردعلاقه؛ اولین گام برای یادگیری موثر زبان ترکی

انجام دادن فعالیت موردعلاقه همیشه منجر به یادگیری خواهد شد. برای یادگیری زبان جدید نیز به انجام فعالیت‌های موردعلاقه خود مثل گوش دادن به آهنگ توجه ویژه‌ای داشته باشید. برای افزایش اثربخشی اموزش ترکی استانبولی با آهنگ، لیستی از آهنگ‌های موردعلاقه خود را انتخاب کنید. گوش دادن به موسیقی‌هایی که دوست ندارید، نه‌تنها روند یادگیری را کند می‌کند، بلکه باعث از بین رفتن انگیزه برای یادگیری زبان جدید نیز می‌شود.

تهیه لیستی از آهنگ‌های ترکی موردعلاقه؛ روشی برای افزایش اثربخشی یادگیری

متن و معنی اهنگ را همراه با موسیقی بخوانید

فقط گوش دادن به موسیقی به زبان خارجی باعث تقویت و تسریع فرایند یادگیری ترکی استانبولی نخواهد شد. برای افزایش اثربخشی گوش دادن به موسیقی حتما باید آهنگ‌های موردعلاقه خود را با متن بخوانید و سایت‌های مختلفی متن آهنگ را به‌همراه معنی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهند. مطالعه متن آهنگ همراه با معنی به یادگیری اصطلاحات و کلمه‌های خاص کمک می‌کند. برای مثال گوش دادن شعری با مضمون تبریک تولد، باعث یادگیری تولدت مبارک به ترکی خواهد شد. همچنین نگاه کردن به متن آهنگ ترکی استانبولی باعث تقویت مهارت دیکته کلمات می‌شود.

تقسیم کردن آهنگ به بخش‌های مختلف؛ تکنیکی برای یادگیری بهتر زبان جدید با موسیقی

هنگامی که در حال یادگیری یک زبان جدید هستید، تقسیم کردن آهنگ به بخش‌های مختلف باعث تسریع فرایند یادگیری می‌شود. همچنین این کار می‌تواند به دقت شما در هنگام یادگیری قواعد زبان ترکی استانبولی کمک کند.

وقتی یک آهنگ را به چهار یا سه قسمت تقسیم می‌کنید، تمرکز و دقت ذهن بر تشخیص قواعد دستوری مثل ضمایر اشاره در ترکی استانبولی افزایش می‌یابد. ازاین‌رو یادگیری زبان ترکی استانبولی با بازدهی بیشتر و به روشی اصولی انجام خواهد شد. پس از تقسیم آهنگ به چند تکه مشخص، قطعه را به‌طور جداگانه گوش دهید و سپس سعی کنید کلمات را همراه با موسیقی بخوانید. پس از چند بار تکرار، کلمات را در کمترین زمان حفظ خواهید کرد.

بخش‌بندی آهنگ؛ تکنیکی برای بهبود نحوه یادگیری زبان ترکی استانبولی

یادداشت کردن کلمه‌های کاربردی در روزمره؛ راهکاری برای اثربخشی گوش دادن به موسیقی

یکی از راه‌های حفظ کلمات در زبان ترکی استانبولی، گوش دادن به موسیقی با این زبان به شمار می‌رود. در هنگام گوش دادن به موسیقی، حتما به ترجمه متن توجه کنید و عبارت‌های کاربردی را هایلایت یا یادداشت کنید. این کار برای بهبود سطح مکالمه بسیار اثربخش خواهد بود. همچنین هایلایت کردن و نوشتن دوباره عبارت باعث ثبت این جمله یا کلمه کاربردی در حافظه تصویری شما می‌شود.

علاوه‌بر یادداشت کردن کلمه‌های کاربردی، حتما قواعد دستوری خاص، ضمایر اشاره و مالکیت در ترکی استانبولی را نیز در جمله‌ها هایلایت کنید. به‌این‌ترتیب با روش استفاده از قواعد دستوری در مکالمه آشنا خواهید شد.

یادگیری نحوه تلفظ واژه‌ها با خواندن همراه آهنگ

صحبت کردن بخش مهمی از فرایند یادگیری زبان جدید به شمار می‌رود. در هنگام آموزش زبان ترکی استانبولی با آهنگ، همراهی کردن با موسیقی را فراموش نکنید. این کار تاثیر بسزایی بر بهبود تلفظ و لهجه زبان‌آموز دارد. علاوه‌بر اینکه باعث ثبت کلمه‌های جدید و کاربردی در صنعتی موسیقی مثل کلمات عاشقانه ترکی در حافظه بلند مدت خواهد شد.

همخوانی با اهنگ؛ روشی برای بهبود تلفظ کلمات

معرفی لیستی از محبوب‌ترین آهنگ‌های ترکی استانبولی برای یادگیری زبان

برای اموزش ترکی استانبولی با اهنگ، محدودیتی وجود ندارد. هر آهنگی که باب سلیقه زبان‌آموز باشد، منجربه یادگیری خواهد شد. البته سطح کلمه‌های استفاده شده در آهنگ نیز برای انتخاب بهترین متن موسیقی اهمیت دارد. در ادامه این بخش به معرفی چند آهنگ ترکی پرطرفدار می‌پردازیم.

  • آهنگ Onun Arabası Var – He/She Has a Car
  • آهنگ Her Gece از Mirkelam
  • آهنگ Ben Aslinda از Murat Boz
  • آهنگ Kar Beyaz از Kerim Tekin
  • آهنگ İçimde Ölen Biri Var از Ahmet Kaya
  • آهنگ Ele Güne Karşı از MFÖ

بیشتر آهنگ‌ها مناسب برای یادگیری زبان ترکی استانبولی در سبک پاپ هستند. با استفاده از گوش دادن به موسیقی، روشی ایده‌آل و سریع برای یادگیری اصطلاحات کاربردی در زبان ترکی در اختیار خواهید داشت.

گوش دادن به موسیقی و پادکست؛ یکی از منابع موثر برای یادگیری زبان ترکی استانبولی

گوش دادن به موسیقی برای بیشتر افراد اوقات خوشی را فراهم می‌کند؛  گوش دادن به آهنگ‌هایی در زبان خارجی در سال‌های اخیر افزایش یافته است که باعث بهبود یادگیری زبان می‌شود. در این مقاله به بررسی روش آموزش ترکی استانبولی با آهنگ و فواید آن پرداختیم. گوش دادن به موسیقی سرگرمی بزرگی است که اگر با چاشنی آموزش مخلوط شود، برای یادگیری سریع زبان‌آموز موثر خواهد بود. این روش یادگیری به افزایش دامنه کلمات، به خاطر سپردن واژه‌ها و یادگیری بهتر قواعد دستوری کمک می‌کند. اگر سوالی درمورد آموزش ترکی استانبولی با آهنگ دارید، در قسمت کامنت‌ها از تیم زبان ترکی بپرسید تا در سریع‌ترین زمان ممکن، پاسخگویتان باشیم.

دوست داری همین امروز شروع کنی؟ دوره رایگان برات مناسبه

490.000توماندسترسی رایگان
ثبت نام دوره
مشاوره رایگان 0912 - 5192095

مقالات مشابه

نظرات کاربران

تمام حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به زبان ترکی می‌باشد.

سبد خرید

Empty cart هنوز هیچ دوره ای اضافه نکرده اید.