راهنمای جامع انواع لوازم تحریر به ترکی استانبولی

آموزش لغات ترکی استانبولی

لوازم تحریر یکی از مهمترین وسایلی است که همیشه، در همه حال و هر کجا به آن نیاز داریم و این نیاز زمانی بیشتر می‌شود که ما در ترکیه زندگی می‌کنیم یا درس می‌خوانیم و شاید اسامی انواع لوازم تحریر به ترکی استانبولی را ندانیم، که در این مقاله سعی می‌کنم تا حد ممکن اسامی تمام لوازم تحریر را به زبان ترکی استانبولی بیاورم تا نیاز شما دوست عزیزی که در ترکیه هستید رفع بشود.

لوازم تحریر یکی از مهمترین وسایلی است که همیشه، در همه حال و هر کجا به آن نیاز داریم و این نیاز زمانی بیشتر می‌شود که ما در ترکیه زندگی می‌کنیم یا درس می‌خوانیم و شاید اسامی انواع لوازم تحریر به ترکی استانبولی را ندانیم، که در این مقاله سعی می‌کنم تا حد ممکن اسامی تمام لوازم تحریر را به زبان ترکی استانبولی بیاورم تا نیاز شما دوست عزیزی که در ترکیه هستید رفع بشود.

قبل از رفتن به سراغ اسامی انواع لوازم تحریر به ترکی استانبولی برای شروع آموزش زبان ترکی استانبولی کتابهایی در مقاله بهترین کتاب برای یادگیری زبان ترکی استانبولی معرفی شده است که می‌توانید یادگیری زبان ترکی استانبولی خود را شروع کنید.

اصطلاحات لوازم تحریر به ترکی استانبولی

عبارت kırtasiye در زبان ترکی استانبولی به معنای لوازم تحریر است و مغازه لوازم تحریر به ترکی استانبولی kırtasiye mağazası یا kırtasiye هم گفته می‌شود. مثل فارسی که می‌گوییم مغازه لوازم تحریر کجاست؟ یا اینکه می‌گوییم لوازم تحریری کجاست (به معنی همان مغازه لوازم تحریر) در زبان ترکی استانبولی هم از همین کلمات استفاده می‌شود.

در جدول اول به کلمات اصلی از انواع لوازم تحریر به ترکی استانبولی پرداختم و سعی کرده‌ام در این مقاله کلمات را به ضورت تفکیک شده بیاورم تا یادگیری اسامی لوازم تحریر برایتان آسان‌تر شود.

لوازم تحریر به ترکی استانبولی kırtasiye
مغازه لوازم تحریر به ترکی استانبولی kırtasiye mağazası 
دفتر به ترکی استانبولی Defter
دفتر یادداشت Not defteri
دفتر پلنر Ajanda
کتاب Kitap 
جاکتابی Kitaplık
کتاب درس Ders kitabı
کتاب تمرین Çalışma kitabı
فرهنگ لغت sözlük
کلاسور Klasör
پرونده dosya
کلاسور پلاستیکی Poşet dosya
فایل dosya dolabı
کاغذ Kağıt
کاغذ خط دار Çizgili kağıt
کاغذ پرینتر Yazıcı kağıdı
گیره کاغذ Kağıt raptiyesi
منگنه کاغذ Kağıt zımbalamak
پوشه کاغذی Kağıt dosya
پاکت نامه zarf
گیره کاغذ ataş

در مورد قیمت لوازم تحریر در ترکیه و ایران این نکته را بداند که تفاوت قیمت چندانی برای لوازم تحریر وجود ندارد، یعنی قیمت‌ها بسیار نزدیک به بازار ایران است. می‌توانید با یک سرچ ساده عبارت kırtasiye mağazası  در گوگل به نزدیکترین فروشگاه لوازم تحریر خود دسترسی داشته باشید. دوستانی که علاقه مند به یادگیری زبان ترکی استانبولی هستند بهتر است در کنار یادگیری انواع لوازم تحریر به ترکی استانبولی با سطح های زبان ترکی استانبولی هم آشنایی پیدا کنند.

راهنمای جامع انواع لوازم تحریر به ترکی استانبولی

انواع قلم و خودکار به ترکی استانبولی

در زبان ترکی استانبولی قلم انواع مختلفی دارد که کلمه Kalem برای تمامی قلم‌ها یا حتی خودکار و خودنویس استفاده می‌شود. در ادامه مقاله انواع لوازم تحریر به ترکی استانبولی در جدول زیر به صورت کامل تمامی اسامی قلم‌ها آورده‌ام که می‌توانید به صورت یکجا این لغت‌ها را یاد بگیرید. بهتر است بعد از یادگیری اسامی لوازم تحریر به ترکی، یک گرامر ساده هم یاد بگیرید که با رفتن به مقاله ضمایر اشاره در ترکی استانبولی می‌توانید گرامر زبان ترکی استانبولی خود را ارتقاع دهید.

قلم Kalem 
خودکار Tükenmez kalem
مداد Kurşun kalem
روان‌نویس Dolmakalem
ماژیک هایلایت Fosforlu kalem
مداد رنگی Renki kalemler
مداد تراش Kalem açacağı 
مداد نوکی، اتود uçlu kalem
ماژیک علامت گذاری işaret kalemi
ماژیک رنگی keçeli kalem
مداد رنگی Boya kalemi
جامدادی رومیزی Kalemlik
جامدادی Kalem kutusu

یکی از دلایل راحت حفظ کردن کلمات ترکی، تکرار آنها در کلمات مشابه است که در جدول بالا می‌بینیم کلمه Kalem در تمامی لغات تکرار شده است. البته شاید در ابتدا کمی گیج کننده هم باشد.

خودکار به ترکی استانبولی

لغات جانبی انواع لوازم تحریر به ترکی استانبولی

در جدول زیر در ادامه لوازم تحریر به ترکی استانبولی با مابقی اسامی لوازم تحریر به زبان ترکی استانبولی آشنا خواهیم شد. با توجه به اینکه وب سایت ما سایت آموزش زبان ترکی استانبولی تنها وب سایت اختصاصی آموزش زبان ترکی استانبولی در ایران است خوشحال می‌شویم که وب سایت ما را به علاقه‌مندان زبان ترکی استانبولی معرفی کنید.

مداد شمعی Pastel boya
آبرنگ Sulu boya
قلم‌مو Fırça
قیچی Makas
پونز raptiye
خط کش Cetvel 
پاک‌کن Silgi
پرگار Pergel
نقاله Açı ölçer
گونیا Gönye
منگنه Zımba
سوزن منگنه zımba teli
پانچ delgeç
چسب مایع Tutkal
چسب نواری bant
چسب آبکی Yapıştırıcı
پایه چسب Bant kesici
چسپ پهن نواری Koli bant
مرکب mürekkep
مابع غلط‌گیر daksil
سوزن کش Tel sökücü
استامپ ıstampa
نقاله iletki

برای یادگیری کلمات مشترک فارسی و ترکی استانبولی می‌توانید دسته بندی آموزش لغات را در بالای صفحه را دنبال کنید تا بتوانید لغات بیشتری را به صورت ساده‌تر یاد بگیرید و اگر برای تلفظ صحیح لغات انواع لوازم تحریر به ترکی استانبولی ابتدا سعی کنید حروف الفبای ترکی را با تلفظ صحیح یاد بگیرید.

لوازم مدرسه به ترکی استانبولی

در ادامه با اسامی وسایلی که در مدرسه با آنها سر و کار داریم آشنا خواهیم شد که به نوعی با انواع لوازم تحریر به ترکی استانبولی هم مرتبط ‌هستند. برای یادگیری بهتر لغات سعی شده در جدول‌های جدا این لغات قرار بگیرد و شاید بعضی از لغات که در جدول‌ها بالا باشد در این جدول هم تکرار شده است.

وسایل مدرسه به ترکی استانبولی

میز مدرسه Okul Masası
صندلی Sandalye
تخته Tahta
تخته وایتبرد Beyaz tahta
گچ Tebeşir
ماژیک وایتبرد Tahta kalem 
خط کش Cetvel
پاک کن Silgi
مداد تراش Kalemtraş
مداد Kurşun kalem
خودکار Tükenmez kalem
جامدادی Kalemlik
نقشه Harita
ماشین حساب Hesap Makinesi
پروژکتور آموزشی Tepegöz
پروژکتور Projektör
کوله پشتی Sırt çantası
کیف مدرسه Okul çantası
کیف غذا Beslenme çantası
کیف مسنجر Evrak çantası
کیف لپتاب bilgisayar çantası
قمقه آب suluk

در این مقاله راهنمای جامعی از انواع لوازم تحریر به ترکی استانبولی را یاد گرفتیم برای بهتر شدن زبان ترکی استانبولی‌تان پیشنهاد می‌کنم مقاله ضرب المثل ترکی استانبولی را هم مطالعه کنید. ممنون می‌شوم با نظرات خود وب سایت زبان ترکی را در بهبود تولید محتوا کمک کنید. 🙂

با آرزوی موفقیت

محمود قیمی

دوست داری همین امروز شروع کنی؟ دوره رایگان برات مناسبه

490.000توماندسترسی رایگان
ثبت نام دوره
مشاوره رایگان 0912 - 5192095

مقالات مشابه

نظرات کاربران

تمام حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به زبان ترکی می‌باشد.

سبد خرید

Empty cart هنوز هیچ دوره ای اضافه نکرده اید.