۶ کارتون ترکیه ای برای یادگیری زبان ترکی استانبولی

مقالات
معرفی ۶ کارتون زبان ترکی استانبولی برای یادگیری سریع زبان

یادگیری زبان یکی از چالش‌های جذاب و مفرح در زندگی انسان‌هاست. روش‌هایی وجود دارند که این چالش را به تجربه‌ای شیرین با جذابیت بیشتر تبدیل می‌کنند. تماشای فیلم، سریال و انیمیشن از جمله روش‌های افزایش جذابیت یادگیری زبان ترکی استانبولی است. دیالوگ‌های انیمیشن‌ها معمولا بسیار ساده و قابل فهم برای همه سنین است. ازاین‌رو برای یادگیری زبان ترکی استانبولی از طریق تماشای انیمیشن راه‌حلی بسیار موثر و کاربردی خواهد بود. در این مقاله ۵ کارتون زبان ترکی استانبولی را برای یادگیری سریع‌تر و راحت‌تر این زبان معرفی می‌کنیم.

۱. شاه ساکر؛ انیمیشن جذاب برای یادگیری زبان ترکی

انیمیشن شاه ساکر بازیافت «Kral Sakir: Geri Dönüsüm» ژانر ماجراجویی دارد و مناسب برای یادگیری زبان ترکی است. این انیمیشن محصول کشور آمریکا بوده و زبان آن ترکی است. کارتون «شاه ساکر: بازیافت» در سال ۲۰۲۲ ساخته شده و در مورد دانشمندی به‌نام میرکت است. میرکت موفق به کشف ابزاری برای بازیافت زباله‌ها می‌شود. ولی با این وجود مردم به او توجهی نمی‌کنند و زباله‌های خود را به کهکشان‌های دیگر می‌ریزند. در ادامه، موجودات سایر کهکشان‌‌ها عصبانی خواهند شد و با آن‌‌ها مبارزه می‌کنند.

با تماشا انیمیشن‌های ترکی به‌دلیل ساده و قابل فهم بودن دیالوگ‌های آن‌‌ها برای همه سنین می‌توانید اصطلاحات پرکاربرد ترکی استانبولی را به‌آسانی یاد بگیرید. به همین دلیل یادگیری و تقویت زبان ترکی استانبولی با تماشا انیمیشن‌ها یکی از روش‌های بسیار محبوب است که جذابیت بالایی هم دارد.

انیمیشن ترکی شاه ساکر؛ مناسب برای تقویت مهارت‌های زبان ترکی استانبولی

۲. الماس گمشده اصلان هرکوس؛ تقویت زبان ترکی استانبولی با تماشا کارتون

انیمیشن الماس گمشده اصلان هورکوس «Aslan Hürkus Kayip Elmas» در مورد پسری کنجکاو است. این پسرک علاقه‌مند به هوانوردی است و دوست دارد در آینده مهندس هوانورد شود. پدربزرگ پسرک نیز یک خلبان قهرمان بوده است. پسرک با جستجو در وسایل پدربزرگش سرنخ‌هایی برای تعمیر یک هواپیما قدیمی پیدا می‌کند. این انیمیشن زیبا و جذاب در سال ۲۰۲۲ ساخته شده و محصول کشور ترکیه است.

با مشاهده این انیمیشن به‌زبان ترکی می‌توانید زبان خود را تقویت کنید. برای مثال، می‌توانید ابتدا بدون زیرنویس انیمیشن را مشاهده کنید. انیمیشن را برای بار دوم با زیرنویس ترکی استانبولی دوباره ببینید. دفعه سوم، کارتورا با زیرنویس فارسی مشاهده کنید تا پس از آشنایی کامل با دیالوگ‌های آن، مفهوم را نیز به‌طورکامل متوجه شوید. به‌طورکلی فقط آموزش زبان ترکی به فارسی برای یادگیری سریع مناسب نخواهد بود. در کنار آموزش به زبان فارسی باید فیلم و کتاب‌های ترک زبان را نیز برای سنجش خود در برنامه آموزش زبان‌تان قرار دهید.

انیمیشن الماس گمشده اصلان هورکوس؛ کارتون مناسب برای یادگیری زبان ترکی استانبولی

۳. خدمه کهکشانی رافادان؛ انیمیشن محصول کشور ترکیه مناسب برای یادگیری زبان

کارتون یا انیمیشن خدمه کهکشانی رافادان «Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa»، محصول کشور ترکیه بوده که در سال ۲۰۲۳ ساخته شده است. در این انیمیشن، آکین یکی از بهترین اعضای انجمن فضانوردی است که به همراه حایری، متوجه وجود فضاپیمایی در مدار زمین می‌شوند. این خبر در سراسر جهان پخش می‌شود. صاحب فضاپیما بیگانه‌ای است که تصاویر حایری و پخش خبر در دنیا را در روزنامه مطالعه و مشاهده می‌کند. بیگانه با حایری تماس می‌گیرید و از او درخواست کمک می‌کند.

این انیمیشن ژانر ماجراجویی و کمدی دارد که جذابیت آن را می‌افزاید. با مشاهده انیمیشن‌ها به زبان ترکی می‌توانید از دیالوگ‌های ساده آن‌ها، زمان گذشته در ترکی استانبولی، زمان حال و سایر زمان‌‌ها را به‌خوبی یاد بگیرید. یادگیری زبان با مشاهده فیلم و انیمیشن، روش بسیار مناسب و کاربردی است که زمان بسیاری هم در ذهن خواهد ماند.

انیمیشن محصول کشور ترکیه؛ خدمه کهکشانی رافادان مناسب برای یادگیری زبان

۴. انیمیشن گربه بد؛ کارتون زبان ترکی استانبولی برای تقویت مهارت‌های زبانی

داستان این انیمیشن در مورد یک گربه خشن و بدخلق است که در محله‌ای مسکونی در استانبول زندگی می‌کند. این گربه برای خودش قوانین خاصی دارد و از مردم اطرافش نمی‌ترسد. او با یک سگ به نام «لو» دوست شده و عاشق گربه‌ای می‌شود. در حین آشنایی او با گربه جدید، یک تبهکار زندگی او را دچار آشفتگی می‌کند. او برای نجات جان خود و دوستانش مجبور می‌شود با این تبهکار مبارزه کند. این انیمیشن محصول کشور ترکیه بوده و در سال ۲۰۱۶ اکران شده است.

برای یادگیری زبان ترکی با انیمیشن‌ها ابتدا باید الفبای ترکی را یاد بگیرید. برای یادگیری الفبا ترکی ویدیوهای آنلاین و مقالات معتبری وجود دارند که با آن‌ها می‌توانید تلفظ صحیح حروف را نیز یاد بگیرید. به‌طورکلی برای یادگیری زبان با استفاده از فیلم و کارتون، باید از منابع دیگری نیز در کنار انیمیشن‌ها استفاده کنید.

تقویت زبان ترکی استانبولی با انیمیشن ترکیه‌ای گربه بد

۵. یادگیری زبان ترکی با انیمیشن پرندگان مثل ما؛ کارتون محصول کشور ترکیه

انیمیشن پرندگانی مانند ما «Birds Like Us» در سال ۲۰۲۲ توسط کشور ترکیه ساخته شده است. این انیمیشن اقتباسی از اشعار عطار نیشابوری است. این انیمیشن، داستانی زیبا از شجاعت را به نمایش می‌گذارد. پرندگان برای زنده ماندن به کرکسی که به آن‌ها زور می‌گوید بهای سنگینی می‌دهند ولی یکی از پرندگان سعی می‌کند در برابر او ایستادگی کند.

برای یادگیری یا تقویت زبان ترکی می‌توانید در کنار تماشا فیلم، سریال و انیمیشن، از کتاب آموزش ترکی استانبولی استفاده کنید. این کتاب‌ها به‌طور دقیق دستور زبان ترکی استانبولی، اصطلاحات رایج و کلمات ترکی را آموزش می‌دهند.

انیمیشن پرندگان مثل ما؛ بهترین کارتون برای تقویت زبان ترکیه‌ای

۶. انیمیشن تای محصول کشور ترکیه؛ یادگیری زبان ترکی با تماشا انیمیشن

داستان کارتون تای «Tay» در مورد کره اسبی به‌ نام ریاح است که به‌دنبال مادر خود می‌گردد. در داستان این انیمیشن ریاح برای تولد مادرش می‌رود تا گل بیاورد و پس از بازگشت متوجه می‌شود مادرش را به تاجری از مدینه فروخته‌اند و همچنین قرار است او را به تاجر دمشقی بفروشند. ریاح دوست ندارد از مادرش جدا شود برای همین تصمیم به فرار می‌گیرد تا مادرش را پیدا کند. سپس اوبی صاحب ریاح، اعلام می‌کند در ازای پیدا کردن و برگرداندن ریاح پاداش می‌دهد. دو دزد با شنیدن این خبر شروع به تعقیب ریاح می‌کنند.

انیمیشن تای محصول کشور ترکیه است که در سال ۲۰۲۲ ساخته شده است. این انیمیشن در دسته ژانر ماجراجویی قرار می‌گیرد و صحنه‌های زیبا و داستان جذاب آن، طرفداران بسیاری دارد. برای تقویت یادگیری و تقویت زبان ترکی استانبولی نمایش انیمیشن‌ها بسیار کمک‌کننده خواهد بود. همچنین اگر می‌خواهید در آزمون یوس شرکت کنید، مشاهده فیلم و انیمیشن برای تقویت درک مطلب و تقویت مهارت شنوایی موثر و مفید است. اگر آزمون یوس را نمی‌شناشید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله «آزمون یوس چیست؟» را مطالعه کنید تا با این امتحان زبان ترکی استانبولی به‌طورکامل آشنا شوید.

انیمیشن ترکیه‌ای تای؛ یادگیری زبان ترکی استانبولی با تماشا انیمیشن

یادگیری و بهبود مهارت‌های زبان ترکی استانبولی با مشاهده انیمیشن‌های ترکی

تماشا کارتون زبان ترکی استانبولی به‌عنوان یک ابزار جذاب برای یادگیری زبان ترکی استانبولی روشی بسیار موثر و جذاب است. این انیمیشن‌ها با داستان‌های شیرین و شخصیت‌های جذاب خود، علاوه‌بر بهبود مهارت‌های زبان ترکی شما، انگیزه را افزایش داده و سرگرم‌کننده نیز خواهند بود. به همین دلیل، اگر قصد یادگیری زبان ترکی را دارید، تماشای این انیمیشن‌ها را در برنامه آموزشی خود قرار دهید و با کمک منابع آموزشی زبان ترکی دیگر، به تسلط بر این زبان جذاب و زیبا دست پیدا کنید.

همچنین برای شرکت در آزمون‌هایی مانند یوس که مهارت‌های زبانی مختلف نیاز دارند، تماشای انیمیشن‌ها به شما کمک بسیاری خواهند کرد. به عبارت دیگر، انیمیشن‌ها به شما کمک می‌کنند تا به شیوه‌ جذابی زبان ترکی را یاد بگیرید و به دست آوردن مهارت‌های جدید را به تجربه‌ای دلپذیر تبدیل کنید. تجربه خود در رابطه با یادگیری زبان از طریق فیلم، سریال و انیمیشن را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

دوست داری همین امروز شروع کنی؟ دوره رایگان برات مناسبه

490.000توماندسترسی رایگان
ثبت نام دوره
مشاوره رایگان 0912 - 5192095

مقالات مشابه

نظرات کاربران

تمام حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به زبان ترکی می‌باشد.

سبد خرید

Empty cart هنوز هیچ دوره ای اضافه نکرده اید.