5تا از بهترین جاذبه های تاریخی آنتالیا ترکیه

دانستنی های کشور ترکیه
5تا از بهترین جاذبه های تاریخی آنتالیا ترکیه

آنتالیا شهری است بسیار زیبا با مکان های تاریخی و تفریحی جذاب که اکثر توریست ها به ویژه مردم ایران در فصل تابستان بیشتر جذب سفر به این شهر ساحلی و تاریخی می شوند. در ادامه این محتوا موضوع جاذبه های تاریخی آنتالیا ترکیه را به طور کامل بررسی می کنیم.

جاهای تاریخی آنتالیا

کاله ایچی

یکی از مکان های دیدنی آنتالیا ترکیه، کاله ایچی نام دارد. معنی کاله ایچی در زبان ترکی داخل قلعه است. در نزدیکی ورودی این شهر دروازه هایی وجود دارد که با مناره ای در حدود ارتفاع ۴۰ متری نزدیک به قصر سه‌گانه هستند که موجب شده تا منظره ای تاریخی و با شکوه ایجاد شود.

معماری ورودی این شهر زیبا به زمان رومی ها و عثمانی ها بازمی‌گردد. کاله ایچی پر از خانه ها و کوچه هایی است که با بافتهای قدیمی خود نمایان زندگی مردمان رومی در گذشته می باشد. معروفترین خیابان کاله ایچی خیابان مزیک است. این خیابان که جز خیابان های شلوغ و پررفت و آمد محسوب می شود، با داشتن کافه ها و رستوران های متعدد و انواع فروشگاه ها جز بزرگترین و معروفترین خیابان های کاله ایچی به شمار می‌آید. صرف یک فنجان چای یا قهوه در کافه های گرم و صمیمی این خیابان تاریخی، قطعا برای هر کسی بسیار دلنشین و خاطر انگیز خواهد بود.

شهر باستانی پرگا

شهر باستانی پرگا یکی دیگر از جاهای دیدنی آنتالیا ترکیه محسوب می شود. این شهر در حدود هزار سال قبل از میلاد مسیح برای محافظت از دریای مدیترانه در برابر دزدان دریایی ساخته شد. شهر پرگا در شرق آنتالیا ۲ کیلومتری شمال روستای آکسو و ۱۸ کیلومتری آنتالیا قرار دارد که به آبشار کورشونلو نزدیک است و فاصله این شهر با آبشار کورشونلو ۶ کیلومتر است.

شهر باستانی پرگا

کمر آنتالیا

یکی دیگر از جاهای دیدنی آنتالیا در ترکیه کمر است. این منطقه‌ از آنتالیا ۴۰ کیلومتر فاصله دارد و به پارک لندآ، لجندز و ساحل مدیترانه نزدیک است. کمر آنتالیا در ابتدا یک دهکده بوده اما در طی حدود ۲۰ سال به طور تدریجی به یکی از جاذبه های تاریخی آنتالیا ترکیه تبدیل شد و توسط اتحادیه اروپا با نام ساحل پرچم آبی معروف شد. این لقب به دلیل ساحل بسیار پاک و تمیز این منطقه می باشد.

ارتباط کمر آنتالیا به دریا و جنگل های سرسبز نیز یکی دیگر از دلایل جذابیت این منطقه زیبا است. همچنین وجود تله کابین الیمپوس داخل پارک ملی بیداغلاری موجب شده تا هر ساله حدود ۳۵۰ هزار نفر گردشگر به این مکان زیبا مسافرت کنند. این تله کابین با ارتفاع ۲۳۶۵ متر از سطح دریا توسط یکی از شرکت های معروف جهان در سال ۲۰۰۷ تاسیس شد .

مطالعه بیشتر: جاهای دیدنی استانبول

شهر باستانی ترمسوس

در قسمت کوهستانی آنتالیا با فاصله ۲۵ کیلومتری از مرکز شهر، مکانی به نام شهر باستانی ترمسوس قرار دارد که در این مکان سرسبز و زیبا جذاب ترین گونه های گیاهان، خصوصاً کاج های متنوع زیادی به چشم می آید. این مکان ساکت و آرام برای اولین بار توسط سولیم ها کشف شد. دیواره‌های شهر، جاده های شاه، سالن تئاتر، بازارها آرامگاه‌ها، معابد و آب انبارها جز قسمت های جذاب و تاریخی این شهر باستانی نیز به شمار می آید. همچنین ورزشگاه هایی بزرگی که در ترمسوس قرار دارد، خود نشان دهنده این است که مردم اهل باستان برای ورزش و سلامتی خود اهمیت می دادند.

5تا از بهترین جاذبه های تاریخی آنتالیا ترکیه

یکی دیگر از مکان های معروف ترمسوس که در واقع شاهکار معماری در دوره هیلینیستیک بوده سالن تئاتری است که برای تماشای ۴ هزار و ۲۰۰ نفر در آن زمان طراحی و بنا شده است. وجود یک چنین سالن تئاتر باشکوه و بزرگ نمایان یکی دیگر از علاقه‌مندی‌های مردم آن زمان به هنر و تئاتر است.

مسجد ییولی

در میدان بندر کاله ایچی مسجدی با نام مناره آنتالیا یا کنگره آنتالیا قرار دارد که در گذشته کلیسا بوده است. این بنای تاریخی در قرن ۱۳ طبق فرمان سلطان علاءالدین کی قباد سلجوقی با ارتفاع ۳۰ متر ساخته شد ،مسجد ییولی دارای ۹۰ پله و یک موزه قوم نگاری است که در این موزه انواع صنایع دستی بافندگی گلدوزی و چادرهای عشایری و انواع کیف و چمدان نیز در معرض نمایش قرار گرفته است.

دوست داری همین امروز شروع کنی؟ دوره رایگان برات مناسبه

490.000توماندسترسی رایگان
ثبت نام دوره
مشاوره رایگان 0912 - 5192095

مقالات مشابه

نظرات کاربران

تمام حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به زبان ترکی می‌باشد.

سبد خرید

Empty cart هنوز هیچ دوره ای اضافه نکرده اید.