در مورد پردرآمدترین شغل های ترکیه چه می دانید؟

دانستنی های کشور ترکیه
پردرآمدترین شغل های ترکیه

ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی عالی و همچنین سیاست موجود در آن، وضع اقتصادی رو به رشدی دارد. به طوری که هر لیر ترکیه به صورت تقریبی برابر بیست هزار ریال ایران است. از همین رو افراد زیادی تمایل دارند با استفاده از دوره زبان ترکی استانبولی، زبان خود را تقویت کرده و برای کار به ترکیه مهاجرت کنند. حال سوال اینجاست، با چه کسب و کاری در ترکیه می توان درآمد بالایی کسب کرد؟ پردرآمدترین شغل های ترکیه کدام اند؟ اصلا داشتن چه مهارت هایی بر روی درآمد تاثیرگذار است؟ برای آشنایی با بهترین مشاغل ترکیه پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

14 مورد از پردرآمدترین شغل های ترکیه

امروزه آموزش زبان ترکی استانبولی برای مهاجران از اهمیت بالاتری برخودار است زیرا ترکیه در بازار اقتصادی جهانی جایگاه ویژه ای دارد و به عنوان یکی از کشورهای موفق شناخته می شود. با این حال همانند سایر کشورها برخی از مشاغل ترکیه درآمد بالاتر و قابل توجهی نسبت به سایر مشاغل دارند. در این بخش 14 مورد از پردرآمدترین شغل های ترکیه را به شما معرفی می کنیم.

1. مدیر مالی، استاد حساب و کتاب

همانطور که گفته شد ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسبی که دارد، سرمایه گذاران خارجی بسیاری را به سوی خود جذب کرده است. از این رو شرکت های داخلی و بین المللی زیادی در این کشور دایر است که هر کدام به یک مدیر مالی مخصوص که به زبان ترکی استانبولی و انگلیسی مسلط است، احتیاج دارند.

فارغ التحصیلان رشته های اقتصاد و بانکداری با گذراندن دوره های ویژه، می توانند این شغل پردرآمد را از آن خود کنند!

2. مدیر بازاریابی، رونق دهنده فروش

مدیر بازاریابی، یکی از پردرآمدترین شغل های ترکیه

در ترکیه به دلیل وجود شرکت های مختلف، بازار رقابت بسیار داغ است. از این رو تمامی کسب و کارها به دنبال مدیر بازاریابی حرفه ای می گردند تا بتوانند بر دیگر رقبا پیروز شوند. افراد فارغ التحصیل مدیریت و اقتصاد گزینه های مناسبی برای کار کردن در این عنوان شغلی پردرآمد هستند.

میانگین درآمد مدیران بازاریابی، به طور ماهانه حدود 7 هزار لیر است!

3. مدیر فناوری اطلاعات، پیشرفت دهنده بازار

این عصر به عنوان دوره دیجیتال و تکنولوژی شناخته می شود. به همین دلیل شغل های مرتبط با حوزه دیجیتال را می توان پردرآمدترین شغل های ترکیه دانست. این منصب شغلی از زمانی که بیماری کرونا بیشتر کسب و کارها را مجازی کرده بود، رونق بیشتری یافت. میانگین درآمد مدیر فناوری اطلاعات بستگی به وظایف و شرکتی دارد که در آن مشغول خواهید شد.

4. روانپزشک، تسکین دهنده روح و روان

به دلیل تنش ها و استرس هایی که زندگی امروزه به انسان ها وارد می کند، بیماری های روحی و روانی شدیدتر از گذشته شده اند. از این رو جامعه بیش از پیش به روانپزشک احتیاج دارد. کشور ترکیه نیز در این قضیه مستثنی نیست! حقوق یک روانپزشک در ماه به 11 هزار لیر می رسد که به عنوان پردرآمدترین شغل در ترکیه نیز شناخته می شود.

5. متخصص تغذیه، تنظیم کننده انرژی ورودی بدن

به دلیل تغییر در سبک زندگی امروزی، چاقی و اضافه وزن به یکی از دغدغه های اصلی افراد تبدیل شده است. متخصص تغذیه یکی از شغل های محبوب در ترکیه است که با افزایش آگاهی، رژیم غذایی مناسبی را برای افراد مختلف توصیه می کند. درآمد این گروه از افراد از بیمارستان، مطب و اپلیکیشن های برنامه غذایی تامین می شود که مقدار متغیری دارد.

6. خدمه کابین، فراهم آورنده آسایش و آرامش

خدمه هواپیما که مسئولیت نظم دادن به سفر و فراهم کردن آسایش برای مسافران را برعهده دارند، به عنوان یکی از پردرآمدترین شغل های ترکیه شناخته می شوند. درآمد آن ها به اعتبار شرکت و همچنین سنوات مجموعه بستگی داشته و می تواند مقدار متغیری باشد.

7. داروساز، بهبود دهنده سلامت و بهداشت

یکی از پردرآمدترین شغل های ترکیه داروسازی است. داروسازان می توانند با تاسیس شرکت یا داروخانه در سطح شهر به درآمد بالایی دست یابند. میزان حقوق آن ها به موقعیت مکانی داروخانه، سابقه و تجربه آن ها بستگی دارد.

8. دامپزشک، فرشته نجات حیوانات

امروزه اکثر افراد حیوان خانگی داشته و برای حفظ سلامتی و بهداشت آن ها به کمک یک دامپزشک احتیاج دارند. به دلیل اهمیت مسئولیت آن ها، این شغل به عنوان یکی از شغل های ترکیه که درآمد بالایی دارد شناخته می شود. این افراد می توانند در کلینیک ها فعالیت کرده یا مرکز خصوصی برای خود تاسیس کنند.

9. مسئول بیمه، کاهش دهنده خطرات

اکثر افراد برای کاهش ریسک و خطرات مالی احتمالی اقدام به بیمه کردن دارایی های خود می کنند. از همین رو تاسیس یک شرکت یا دفتر بیمه می تواند شغل پردرآمدی در ترکیه محسوب شده و شما را به درآمد کلانی برساند.

10. تحلیلگر بازارهای مالی، پیش بینی کننده آینده اقتصاد

با پیشرفت در دنیای اقتصاد، تمایل افراد به سرمایه گذاری در بازارهای مالی مانند بورس یا ارزهای دیجیتال افزایش یافته است. بدون شک تمامی اشخاص در این حوزه اطلاعات و تجربه کافی ندارند، به همین علت به دنبال تحلیلگر مالی هستند. تحلیلگرها می توانند با اطلاعاتی که دارند پیشرفت و افول بازار را تشخیص دهند و باعث کسب سود افراد مختلف شوند.

می توان گفت امروزه این شغل، به عنوان یکی از پردرآمدترین شغل های ترکیه شناخته می شود!

11. دندانپزشک، پردرآمدترین شغل در ترکیه

دندانپزشک، پردرآمدترین شغل در ترکیه

امروزه افراد به سلامتی و زیبایی چهره خود توجه ویژه ای دارند، از این رو در بازه های زمانی مرتب به دندانپزشک مراجعه می کنند. افراد فارغ التحصیل دندانپزشکی می توانند با گذراندن دوره عملی و تخصصی به عنوان ارتودنتیست یا دندانپزشک در این حوزه فعالیت کرده و به درآمد بالایی دست یابند.

12. استاد دانشگاه، جایگاه علمی ویژه

دانشگاه های ترکیه به عنوان یکی از بهترین مراکز آموزشی در سطح جهان شناخته می شوند و همه ساله متقاضیان زیادی دارند. سطح آموزشی و اعتبار این موسسات علمی از طریق اساتید آن تامین می شود. افراد برای رسیدن به جایگاه استاد دانشگاه به مدرک علمی معتبری احتیاج دارند. می توان گفت امروزه، این منصب شغلی به یکی از پردرآمدترین شغل های ترکیه تبدیل شده است.

13. وکیل، برقرارکننده عدالت

وکالت یکی از شغل های ترکیه است که جایگاه اجتماعی ویژه ای داشته و همچنین درآمد بالایی نسبت به سایر شغل ها دارد. وکیل ها می توانند دفتر شخصی خود را تاسیس یا در شرکت های حقوقی مشغول به فعالیت شوند. میزان حقوق آن ها به تعداد پرونده هایی که هر ماه قبول می کند، بستگی دارد.

14. پزشک، درمان کننده بیماری ها

همانند کشور ایران، پزشکی پردرآمدترین شغل ترکیه شناخته می شود. دانشجویان رشته پزشکی پس از اتمام تحصیل می توانند در بیمارستان های مختلف یا مطب شخصی خود مشغول به فعالیت شوند. میزان درآمد هریک از پزشکان به تخصص و سابقه آن ها بستگی دارد که مبلغی در حدود 15 هزار تا 45 هزار لیر گزارش شده است.

نکته مهم قبل از انتخاب مشاغل ترکیه

حال که با لیستی از پردرآمدترین شغل های ترکیه آشنا شدید وقت آن رسیده است نکات مهم انتخاب مشاغل ترکیه را نیز بدانید. برای مشغول شدن در برخی از کسب و کارها باید شهروندی و پاسپورت ترکیه داشته باشید. به همین دلیل اگر به دنبال یافتن شغل مناسب در این کشور پر رونق و پیشرفته هستید بهتر است پیش از هر چیز به دنبال اقامت در ترکیه باشید.

سخن آخر

در این مقاله با 14 مورد از پردرآمدترین شغل های ترکیه آشنا شدید. شما می توانید با توجه به مدرک تحصیلی خود و مهارت هایی که دارید اقدام به مهاجرت کاری به این کشور کنید تا از درآمد بالایی برخوردار شوید. قبل از مهاجرت فراموش نکنید، یکی از مواردی که می تواند تاثیر بسیاری بر روند اقامت شما در کشور ترکیه داشته باشد، یادگیری زبان رسمی این کشور، زبان ترکی است.

شما می توانید با برنامه ریزی اصولی در کنار بهبود مهارت های تخصصی برای یافتن شغل، به فکر یادگیری زبان این کشور نیز باشید. به عبارتی با یک تیر دو نشان بزنید، در واقع شما می توانید با دانستن زبان ترکی شغل بهتری یافته و همچنین زندگی راحت تری را سپری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کشور ترکیه و نحوه یادگیری زبان آن می توانید سایر مقالات سایت مدرس زبان ترکی استانبولی را مطالعه کنید.

دوست داری همین امروز شروع کنی؟ دوره رایگان برات مناسبه

490.000توماندسترسی رایگان
ثبت نام دوره
مشاوره رایگان 0912 - 5192095

مقالات مشابه

نظرات کاربران

تمام حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به زبان ترکی می‌باشد.

سبد خرید

Empty cart هنوز هیچ دوره ای اضافه نکرده اید.