درآمد مدرس زبان ترکی استانبولی (حوزه های اشتغال برای کسب درآمد)

مقالات
حقوق مدرس زبان ترکی استانبولی

آموزش زبان های خارجی، از مقوله های درآمدزا برای افراد است. زبان ترکی استانبولی هم از این قائده مستثنی نیست. با توجه به مجاورت این کشور در همسایگی ایران، آموزش این زبان مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. علاقمندان به آموزش زبان ترکی استانبولی، با آموختن این زبان بازار کار خوبی را برای خود فراهم می کنند. به عنوان یکی از بهترین فرصت های شغلی در این بازار کار می توان به حرفه تدریس اشاره کرد. درآمد مدرس زبان ترکی استانبولی با توجه به میزان تجربه و سابقه فرد می تواند متفاوت باشد. بدون شک، مهارت کافی در این حوزه از آموزش درآمد مناسبی را برای علاقمندان آن فراهم خواهد کرد.

مدرس زبان ترکی استانبولی، فرصت طلایی اشتغال

تسلط به زبان ترکی استانبولی می تواند یک موقعیت شغلی بهتر برای شما فراهم کند. نباید تصور کرد که کاربرد این زبان فقط برای تحصیل و مهاجرت به این کشور است؛ از  فواید یادگیری زبان ترکی استانبولی می توان به استخدام در شغلی خوب و کسب درآمد اشاره کرد. تنها کافی است سری به آگهی های استخدامی بزنید. حتما به موارد زیادی برخورد می کنید که  نیازمند فرد یا افراد مسلط به ترکی استانبولی باشند. در این موارد، تنها فاکتوری که برگ برنده شما می باشد، تسلط تان به زبان ترکی است. بخش مهمی از فرصت های استخدامی این حوزه، به تدریس و آموزش زبان ترکی مربوط می شود. درآمد مدرس زبان ترکی استانبولی، به شرط تجربه و مهارت کافی فرد، می تواند پاسخگوی نیازهای شخصی و امرار معاش فرد باشد.

حوزه های اشتغال برای درآمد مدرس زبان ترکی استانبولی

ترکی استانبولی از جمله زبان هایی است که از طریق تدریس در آن می توان درامد را کسب کرد. برای افرادی که به این زبان تسلط دارند، تدریس بهترین گزینه برای ورود به بازار کار است. حقوق مدرس زبان ترکی استانبولی با توجه به میزان مهارت افراد و ارگان مشغول شده در آن متفاوت می باشد. از جمله حوزه های اشتغال برای مدرسین زبان ترکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزشگاه ها
 • مراکز آکادمیک
 • ارگان تجاری (جهت روابط بین الملل)
 • تاسیس مرکز آموزشی شخصی و تدریس خصوصی

تدریس در آموزشگاه های زبان ترکی

تدریس در آموزشگاه از حوزه های اشتغال مدرس زبان ترکی استانبولی

یکی از راه های کسب درآمد از آموزش ترکی استانبولی، تدریس در آموزشگاه های زبان است. برای ورود به بهترین آموزشگاه های این زبان به عنوان مدرس، باید سابقه چندین ساله در حوزه آموزش داشته باشید. به عنوان یک مدرس حرفه ای، باید به روش های نوین آموزشی اشراف کاملی داشته باشید. بخش مهمی از حقوق مدرس زبان ترکی استانبولی به این ویژگی ارتباط دارد. چرا که می تواند در بازدهی و پیشرفت زبان آموزان شما مؤثر باشد.

شما به عنوان یک مدرس در آموزشگاه، قطعا درآمدی متفاوت تر و پایین تر از تدریس خصوصی خواهید داشت. این ویژگی  به همراه مشکلات تدریس در آموزشگاه ها باعث می شود تا علاقمندان به تدریس خصوصی ترکی استانبولی افزایش بیشتری داشته باشند.

حقوق مدرس زبان ترکی استانبولی با استخدام در آموزشگاه

حقوق مدرس زبان ترکی استانبولی با توجه به میزان کلاس های برگزار شده متغیر است. در واقع، حجم کاری فرد تعیین کننده میزان حقوق است پاره وقت یا تمام وقت بودن مدرس، آیتم دیگری است که دراین موضوع اهمیت دارد. به طور متوسط، می توان ماهانه 10-8 میلیون تومان را برای اشتغال در آموزشگاه ها ذکر کرد.

کسب درآمد بالا با تدریس خصوصی

تدریس خصوصی- حوزه های اشتغال مدرس زبان ترکی استانبولی

تدریس خصویی زبان ترکی مزایای زیادی دارد که باعث می شود تمایل افراد برای انتخاب این بخش بیشتر باشد. اولین مزیت این فرصت شغلی، کیفیت بالای تدریس است. به طور معمول، کیفیت تدریس در کلاس های خصوصی ایده آل تر از تدریس در کلاس های عمومی است. دومین و مهم ترین مزیت تدریس خصوصی، درآمد مدرس زبان ترکی استانبولی است. شما به عنوان مدرس این زبان در بخش های مختلفی چون آموزش حروف الفبای ترکی، گرامر، مکالمه و … می توانید درآمد بالایی، به صورت حضوری یا آنلاین، کسب کنید؛ به طور میانگین، برای هر جلسه حضوری حداقل 500-400 هزار تومان و در جلسات آنلاین، حداقل 300-200 هزار تومان. البته، این میزان با توجه به توانایی شما می تواند کمتر یا بیشتر شود.

ویژگی هایی که شما را به عنوان یک مدرس برتر متمایز می کند

آموزش در حضور یک مدرس حرفه ای، از مهم ترین ملزومات آموختن زبان ترکی است. یک مدرس بی انرژی یا فردی که مطالب را به شکل خسته کننده ای آموزش می دهد، برای زبان آموزان قابل قبول نیستند. آموزش در حضور این معلم، این تصور غلط را برای فرد ایجاد می کند که زبان آموز خوبی نیست و استعداد آموختن ندارد.

بخش زیادی از درآمد مدرس زبان ترکی استانبولی، به وجود ویژگی های برتر فرد در حیطه آموزش ارتباط دارد. اما، اینکه یک مدرس خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد، سؤالی است که عده زیادی به آن اهمیت نمی دهند. اگر قصد دارید به عنوان یک مدرس حرفه ای در زمینه آموزش زبان ترکی مشغول به کار شوید، این فاکتورها را مدنظر قرار دهید:

 • پذیرش اصول و الزامات تدریس
 • تعهد به موفقیت زبان آموز و تلاش برای آن
 • به روز بودن اطلاعات
 • مشارکت زبان آموزان در موضوع تدریس
 • ایجاد انگیزه در زبان آموز
 • برقراری ارتباط خوب با زبان آموز
 • شناخت سبک های مختلف آموزشی

درآمد بهتر با تسلط بر زبان ترکی استانبولی

تحصیل، نوشتن و ترجمه مقاله تنها مزایای تسلط به زبان ترکی استانبولی نیست؛ اگر به این حوزه از دید یک موقعیت شغلی نگاه کنید، قطعا، فرصت های شغلی متعدد و پردرآمدی را پیدا خواهید کرد. به عنوان یکی از حوزه های درآمدزای این زبان، می توان به حرفه تدریس اشاره کرد. درآمد مدرس زبان ترکی استانبولی به شرط علاقه، پشتکار، توانایی، مهارت و تجارب شما در این حوزه می تواند متغیر باشد. مترجم ترکی، تولیدکننده محتوا و کارشناس فروش را هم می توان به عنوان دیگر فرصت های شغلی زبان ترکی ذکر کرد.

اگر علاقمند ورود به بازار کار زبان ترکی استانبولی به عنوان یک مدرس هستید، همین حالا برای کسب دانش کافی این زبان اقدام کنید. سعی کنید از طریق آموزش های حضوری یا آنلاین در مراکز معتبر، با اصول و مبانی این زبان آشنا شوید. آکادمی زبان ترکی در این مسیر بهترین راهنما برای شما خواهد بود. با مدرس زبان ترکی استانبولی سطح آموخته های خود را افزایش دهید و در کم ترین زمان به نتیجه دلخواه خود برسید.

سؤالات متداول

حقوق مدرس زبان ترکی استانبولی چقدر است؟

به طور متوسط، می توان ماهانه 10-8 میلیون تومان را ذکر کرد. این میزان با توجه به میزان تجربه و مهارت مدرس می تواند کمتر یا بیشتر شود.

حوزه های اشتغال برای مدرس زمان ترکی استانبولی چیست؟

آموزشگاه ها، مراکز آکادمیک، تدریس خصوصی، تاسیس مرکز آموزشی شخصی، ارگان های تجاری و روابط بین الملل

دوست داری همین امروز شروع کنی؟ دوره رایگان برات مناسبه

490.000توماندسترسی رایگان
ثبت نام دوره
مشاوره رایگان 0912 - 5192095

مقالات مشابه

نظرات کاربران

تمام حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به زبان ترکی می‌باشد.

سبد خرید

Empty cart هنوز هیچ دوره ای اضافه نکرده اید.