سریع ترین راه یادگیری زبان ترکی استانبولی (7 گام مهم در یادگیری سریع)

مکالمه ترکی استانبولی
یادگیری سریع ترکی استانبولی

ترکی استانبولی از جمله زبان هایی است که افرد زیادی خواهان یادگیری آن هستند. یادگیری این زبان می تواند فرصت های جدیدی در زمینه مهاجرت، کار، تحصیل و سفر فراهم کند. نکته مهم اینکه، فرایند یادگیری یک شبه حاصل نمی شود و مستلزم تلاش و تمرین زیاد است. گرچه آموزش زبان ترکی استانبولی بهترین راهکار برای یادگیری سریع این زبان است، اما با توجه به برخی از تکنیک ها و اصول مهم می توان سریع ترین راه یادگیری زبان ترکی استانبولی را تجربه کرد.

سریع ترین راه یادگیری زبان ترکی استانبولی با 7 گام مهم

نکته مهم قبل از شرکت در دوره زبان ترکی استانبولی و یادگیری این زبان، تعیین کردن دلایل و اهداف مدنظر است. برای افرادی که این دلایل یا اهداف مشخص نیست، یادگیری این زبان مفید نخواهد بود. علاقه نقش مهمی در یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی دارد. در غیر اینصورت، حتی استفاده از سریع ترین راه یادگیری زبان ترکی استانبولی هم برای شما کارساز نیست. اگر دل به کار ندهید، بهترین روش های یادگیری هم برای شما مفید نخواهد بود.

1. الفبای ترکی، فاکتور مهم یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی

 الفبای ترکی از اصول مهم در یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی

مهم ترین گام در یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی، آموزش حروف الفبای این زبان است. حروف الفبای ترکی شباهت زیادی به انگلیسی دارد. تلفظ آنها نیز بسیار شبیه حرو ف انگلیسی است. پس اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید، نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

2. یادگیری ساختار زبان و گرامر ترکی استانبولی

دومین گام مهم، یادگیری ساختار جمله در زبان ترکی استانبولی است. آموزش این بخش به عنوان اصلی ضروری در مقوله سریع ترین راه یادگیری زبان ترکی استانبولی تلقی می شود. بخش مهم در گرامر ترکی استانبولی، یادگیری صرف فعل و زمان آنهاست. سعی کنید صرف فعل را برای تمام افعالی که یاد می گیرید، انجام دهید. به این شکل ضمن افزایش سرعت یادگیری، میزان اشتباهات شما در استفاده از افعال کاهش می یابد.

ساختار جمله ترکی استانبولی شباهت زیادی به فارسی دارد. پیشوندها و پسوندها در زبان ترکی استانبولی نقش مهمی در ساخت کلمات این زبان دارند. این شکل از ساختار جمله برای ما فارسی زبانان چندان ناآشنا نیست. بنابراین، به راحتی می توان با این زبان ارتباط برقرار کرد.

3. آماده کردن ذهن

اصل مهم دیگر در یادگیری زبان ترکی استانبولی، آماده کردن ذهن تان است. به این منظور، باید ضمن آموزش ذهن خود را از هر کار و مشغله ای رها کنید. تنها دغدغه شما در این مسیر باید چگونگی یادگیری تان از این زبان باشد. اگر بدانید که به چه روشی می توانید دروس زبان ترکی را به خاطر بسپارید، گام مهم دیگری در موضوع سریع ترین راه یادگیری زبان ترکی استانبولی را با موفقیت پشت سر گذاشته اید.

ممکن است شما از افرادی باشید که به صورت نوشتاری، شنیداری یا مشارکت گروهی آموزش زبان ترکی را به خوبی یاد می گیرید. پس، با تعیین نحوه یادگیری خود بهتر می توانید در مسیر یادگیری سریع زبان ترکی قدم بردارید.

4. مجسم کردن فضای کشور ترکیه

یک تکنیک مهم دیگر برای یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی، سفر کردن به ترکیه یا ساختن فضایی مشابه این کشور در محیط اطراف تان است. به این منظور می توانید از خانه خود شروع کنید. تمامی لوازم خانه را با نام ترکی شان برچسب گذاری کنید. مشاهده برنامه های تلویزیونی ترک زبان را در برنامه کاری خود قرار دهید. قرار گرفتن در چنین فضایی بهتر به یادگیری سریع این زبان کمک خواهد کرد.

5. تمرین مکالمه در برنامه روزانه

تمرین مکالمه از اصول مهم در یادگیری سریع زبان ترکی

سریع ترین راه یادگیری زبان ترکی استانبولی را با تمرین مکالمه هم می توان تجربه کرد. از مکالمات معمول روزانه چون سلام و احوالپرسی گرفته تا مکالمات در موقعیت های مختلف چون مکالمه خرید لباس به زبان ترکی استانبولی، خرید دارو، خوراک، عادات روزانه، شغل و …، می توانند در یادگیری سریع زبان شما مهم تلقی شوند.

6. پیدا کردن یک همراه مسلط به زبان ترکی

اگر در اطرافیان خود فردی را می شناسید که به زبان ترکی استانبولی مسلط است، حتما از او کمک بگیرید. خوشبختانه، این روزها با دسترسی به شبکه های مجازی پیداکردن این همراه کار چندان دشواری نیست.

7. استفاده از ابزار مناسب

گوش دادن به پادکست برای یادگیری سریع زبان ترکی

با استفاده از ابزار مناسب و شناخت منابع باارزش زبان ترکی استانبولی، فرایند یادگیری آسان تر می شود. توجه به این اصل مهم می تواند ضمن افزایش قدرت حافظه شما، مدت زمان یادگیری تان را کاهش دهد. بهترین ابزارها برای یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی عبارتند از:

 • فلش کارت ها
 • فایل های صوتی و پادکست ها
 • ضبط صدا برای اصلاح تلفظ
 • لغتنامه های ترکی استانبولی
 • کتب و محتواهای آنلاین
 • انجمن ها یا گروه های موجود در شبکه های اجتماعی

ترفندهای کاربردی یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی

ترکی استانبولی زبانی سرگرم کننده، جذاب و آسان است. با یادگیری حروف الفبای ترکی استانبولی، تلفظ آنها هم برای شما راحت خواهد شد. از سوییی دیگر، یک زبان آوایی است. بنابراین، با نوشتن کلمات، در واقع با آنها صحبت می کنید. نزدیک بودن ترکی استانبولی به زبان فارسی هم از دیگر دلایلی است که یادگیری آن را برای شما تسهیل می کند. تنها کافی است همت کنید و تکنیک های کاربردی یادگیری این زبان را مدنظر قرار دهید:

 • پادکست و آهنگ های ترکی زبان را گوش دهید.
 • فیلم و سریال ترکی ببینید.
 • اخبار این زبان را دنبال کنید.
 • با بومیان ترک زبان مکالمه کنید.
 • برای یادگیری لغات و گرامر، کتاب های مرتبط را مطالعه کنید.
 • یادگیری لغات و ساخت جملات با آنها را در برنامه روزانه قرار دهید.
 • در انجمن های آنلاین و شبکه های اجتماعی ترکیه عضو شوید.

سخن آخر، یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی با یک مدرس حرفه ای

اگر قصد دارید سریع ترین راه یادگیری زبان ترکی استانبولی را به بهترین شکل تجربه کنید، حتما از یک مدرس حرفه ای کمک بگیرید. تجارب یک مدرس حرفه ای و مشخص کردن یک برنامه آموزشی هدفمند، مسیر یادگیری را برای شما هموارتر می کند. شرکت در یک کلاس یا دوره آموزش زبان ترکی با حضور مدرسی مجرب، روشی سریع و مطمئن برای یادگیری این زبان است. با مدرس زبان ترکی استانبولی می توانید سریع تر به هدف خود برسید.

سؤالات متداول

ابزرارهای مناسب برای یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی کدامند؟

فلش کارت ها، فایل های صوتی و پادکست ها، ضبط صدا برای اصلاح تلفظ، لغتنامه های ترکی استانبولی، کتب و محتواهای آنلاین و انجمن ها یا گروه های موجود در شبکه های اجتماعی

مهم ترین اصل در یادگیری زبان ترکی استانبولی چیست؟

یادگیری الفبای ترکی و آشنایی با ساختار جملات و دستور زبان

 

دوست داری همین امروز شروع کنی؟ دوره رایگان برات مناسبه

490.000توماندسترسی رایگان
ثبت نام دوره
مشاوره رایگان 0912 - 5192095

مقالات مشابه

نظرات کاربران

تمام حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به زبان ترکی می‌باشد.

سبد خرید

Empty cart هنوز هیچ دوره ای اضافه نکرده اید.