کتاب داستان ترکی استانبولی (معرفی 17 کتاب مبتدی تا پیشرفته)

مقالات
معرفی بهترین کتاب داستان ها به زبان ترکی استانبولی

یکی از روش های مؤثر در تقویت هر زبان خارجه، خواندن کتاب داستان است. این روش نقشی مؤثر در افزایش دایره لغات، آشنایی با ساختار جملات و نکات گرامری و تقویت مهارت نوشتن دارد. در آموزش زبان ترکی استانبولی هم همین گونه است. خواندن کتاب داستان ترکی استانبولی در موضوعات مختلف شما را با واژگان جدید آشنا می کند. با درک بهتر معنای کلمات می توانید ساختار جملات خود را بهبود دهید. مطالعه مستمر کتاب های داستانی این زبان در ژانرهای مختلف می تواند سطح مکالمات شما را ارتقا دهد. پس، اگر علاقمند به یادگیری ترکی استانولی هستید، از خواندن کتاب غافل نشوید.

در این مطلب می خوانید: نمایش

معرفی چند کتاب داستان ترکی استانبولی

خواندن کتاب یکی از روش های يادگیری زبان ترکی استانبولی در منزل است. برای بهبود گرامر و مهارت نوشتاری، هیچ معلمی بهتر از خواندن یک کتاب داستان نیست. این روش، یک متد یادگیری غیر فعال است که به درک بیشتر شما از زبان ترکی کمک می کند.

 Salih Hikaye، کتاب داستان ترکی استانبولی مبتدی تا پیشرفته

مجموعه داستان های صالح اتفاقات روزمره پسری با همین نام را بازگو می کند. این مجموعه داستان شامل 10 کتاب مختلف است که در هر نسخه، نکات آموزشی مفیدی را برای سطوح مبتدی تا پیشرفته در بر دارد.

برای دانلود کتاب داستان Salih Hikaye، روی لینک کلیک کنید.

Kuyucaklı Yusuf، از کتاب داستان های ترکی استانبولی مبتدی

کتاب داستان Kuyucaklı Yusuf

“کویوچاقلی یوسف” روایت فرزندخواندگی یوسف توسط صلاح الدین بی است. این رمان اثری از نویسنده ترک زبان “صباح الدین علی” می باشد. روایت داستان Kuyucaklı Yusuf در قالب جملاتی ساده است. خواندن این کتاب داستان به زبان ترکی استانبولی برای زبان آموزان مبتدی، قابل درک خواهد بود.

Son Adım، کتاب داستان ساده به زبان ترکی استانبولی

“گام آخر” اثری از “آیهان گچگین” روایت کننده زندگی های عادی و معمولی است. این کتاب داستان به موضوع نادیده گرفته شدن این سبک زندگی می پردازد. زبان ساده نویسنده در توصیف جملات کتاب Son Adım، آن را برای زبان آموزان مبتدی گزینه ای مناسب قرار می دهد.

Nasrettin Hoca Hikâyeleri، داستان های عامیانه کلاسیک ترکی

مجموعه “حکایت های ملانصرالدین”، کتابی مفرح و سرگرم کننده است که داستان هایی کوتاه و خنده دار را روایت می کند. کتاب Nasrettin Hoca Hikâyeleri به زبانی ساده نوشته شده است. اگر زبان آموز مبتدی هستید، خواندن این کتاب داستان ترکی استانبولی را حتما تجربه کنید.

Keloglan Masalları، بهترین کتاب داستان ترکی برای مبتدیان

داستان های کلوغلان اثری از “طاهر الانگو” منبع دیگری از داستان عامیانه ترکی است. این کتاب، داستان های عامه محبوب فرهنگ ترکی و ارزش های آنها را بیان می کند. در این کتاب داستان به زبان ترکی استانبولی، داستان های عامیانه از یک شخصیت خیالی یعنی “Keloğlan” روایت می شود. خواندن کتاب Keloglan Masalları را به زبان آموزان مبتدی ترکی استانبولی پیشنهاد می کنیم.

Ince Memed، کتاب داستان ترکی استانبولی برای سطح متوسط

Ince Memed- کتاب داستان به زبان ترکی استانبولی

“اینس ممد” کتاب داستان به زبان ترکی استانبولی نوشته “یاسر کمال” است. کتاب Ince Memed، روایتی از داستان زندگی “ممد” است که با بیانی ساده و خوب، موقیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی ترکیه در زمان رخداد داستان را توصیف می کند.

بزرگنمایی ابعاد حماسی این داستان، خواننده را تا پایان ماجرا همراه می سازد. زبان آموزان سطح متوسط با خواندن این کتاب داستان به زبان ترکی استانبولی می توانند مهارت های زبانی خود را تقویت کنند. علاوه بر این، در باب مسائلی چون بی عدالتی، مسائل جنسیتی و شورش های تشکیل دهنده ترکیه هم اطلاعات ارزشمندی به خواننده منتقل می کند.

Kırmızı Oda، بهترین کتاب داستان روانشناسی ترکی استانبولی

Kırmızı Oda نوشته روانشناس برجسته ترکی “گلسرن بودایجی اوغلو” است. تمام کاراکترهای این کتاب داستان، ساخته ای از ذهن نویسنده بر پایه تجربیات شخصی وی هستند. اگر با زبان ترکی استانبولی در سطح پیشرفته آشنایی دارید، خواندن این کتاب برایتان مفید خواهد بود.

Kürk Mantolu Madonna، روایتی از جدال سنت و مدرنیته

Kürk Mantolu Madonna- کتاب داستان به زبان ترکی استانبولی

“مدونا با پوست پالتو” یکی از معروف ترین کتب “صباح الدین علی” است. داستان کتاب Kürk Mantolu Madonna درباره زندگی جوان روستایی ترکی است که به برلین مهاجرت می کند. جدال سنت و مدرنیته، موضوع اصلی این کتاب داستان ترکی استانبولی است. خواندن این کتاب را به زبان آموزان متوسط تا پیشرفته توصیه می کنیم.

Yagmur Turkce، کتاب داستان ترکی استانبولی برای مکالمه

Yagmur Turkce، بهترین کتاب داستان به زبان ترکی استانبولی برای تقویت مکالمه است. در پایان هر داستان، امکان مطالعه لغات مرتبط برای خواننده فراهم شده است. خواندن این کتاب داستان برای زبان آموزان تمام سطوح مفید می باشد. برای خرید کتاب Yagmur Turkce روی لینک کلیک کنید.

Sizin Memlekette Eşek Yok mu، طنز اجتماعی

“مگه تو مملکت شما خر نیست؟” یکی از محبوب ترین کتاب داستان های ترکی استانبولی، نوشته “عزیز نسین” است. روایت بی بدیل شخصیت هایی با رده های اجتماعی مختلف در موقعیتی زنده و باورپذیر و طنزهای انتقادی این کتاب، خواندن آن را برای مخاطب لذت بخش می کند. خواندن کتاب Sizin Memlekette Eşek Yok mu را به زبان آموزان متوسط تا پیشرفته پیشنهاد می کنیم.

Aşk، کتاب داستان ترکی استانبولی با ترجمه فارسی

“عشق” اثری از نویسنده معروف ترک الیف شافاک است. کتاب عشق به روایت داستان زندگی شمس تبریزی و مولانای بلخی می پردازد. این کتاب داستان ترکی استانبولی با ترجمه فارسی هم موجود می باشد و با عنوان “ملت عشق” محبوبیت بی نظیری پیدا کرده است.

Aylak Adam، کتاب داستان اجتماعی ترکی استانبولی

Aylak Adam- کتاب داستان به زبان ترکی استانبولی

“روشنفکران گناهکار”، اثری از “یوسف آتیلگان” یکی دیگر از کتاب داستان های ترکی استانبولی است که مخاطبان زیادی دارد. موضوع کتاب Aylak Adam روایتی از زندگی یک روشنفکر است که بخش اعظمی از دوران حیات خود را به جنگ با بی عدالتی می پردازد. علیرغم تمام تلاش های وی، با زهم از سوی جامعه به عنوان مقصر شناخته می شود.

Benim Adım Kırmızı، برگرفته از ادبیات کلاسیک ایرانی

“نام من سرخ” یکی از کتاب های داستان ترکی استانبولی نوشته اورهان پاموک است. داستان پیرامون جستجوی قاتلی نقاش روایت می شود. فضای ادبیات کلاسیک ایرانی در روایت داستان این کتاب به خوبی مشاهده می شود. حال و هوای این کتاب با فرهنگ ایرانی گره خورده است. اگر به سبک ادبیات کلاسیک علاقمند هستید، خواندن کتاب داستان Benim Adım Kırmızı را به شما پیشنهاد می کنیم.

Untouchable، کتاب داستان ترکی استانبولی پیشرفته

“ناکامان” از آثار ارزشمند اوغوز آتای می باشد که به گفته منتقدین از بهترین آثار در این زبان معرفی شده است. این کتاب رگه هایی از بیوگرافی نویسنده را شامل می شود. داستان کتاب در مورد زندگی “تورگوت اوزبن”  و تلاش او برای یافتن دلیل خودکشی دوستش  “سلیم ایشیک” است. در این مسیر محورهای جدید از شخصیت دوستش برای تورگوت آشکار می شود.

Bir Ada Hikayesi، کتاب داستان ترکی در ژانر تاریخی

“داستان یک جزیره” اثر “یاشار کمال” روایتی از ایجاد یک زندگی جدید برای افراد به جا مانده از جنگ یونان، کشتارها و تبعیدهاست. این افراد در جزیره ای در دریای اژه اسکان می کنند. با ورود “پویراز موسی” به جزیره، شروع یک زندگی جدید توام با امید و شادی برای این گروه رقم می خورد. خواندن این کتاب داستان ترکی Bir Ada Hikayesi برای زبان آموزان سطح پیشرفته مفید خواهد بود.

Gece، بهترین رمان ترکی استانبولی برای سطوح پیشرفته

“شب” نوشته “بیلگه کاراسو”، از بهترین رمان های یادگیری زبان ترکی استانبولی پیشرفته است. این رمان توصیف کننده موقعیت ها و مکان های مختلف در شب به شکلی هنرمندانه است. با خواندن این رمان جملات و کلمات توصیفی و انتزاعی متنوعی را آموزش می بینید. اگر زبان آموز پیشرفته زبان ترکی هستید، خواندن این کتاب را به شما توصیه می کنیم.

Ağaç Doktorları، کتاب داستان صوتی به ترکی استانبولی

Ağaç Doktorları از انواع صوتی کتاب داستان به زبان ترکی استانبولی است و برای زبان آموزان تمام سطوح مناسب است.  این کتاب داستان به تقویت مهارت شنیداری هم کمک می کند.

پیشرفت یادگیری ترکی استانبولی با خواندن کتاب داستان

اگر در مسیر یادگیری زبان ترکی هستید خواندن کتاب داستان های این زبان را حتما در برنامه مطالعاتی خود قرار دهید. این روش سرعت یادگیری شما را افزایش می دهد. ضمن اینکه، با کاربرد بسیاری از ساختارها و گرامر این زبان در قالب داستان آشنا شوید.

 در مقاله حاضر بهترین کتاب داستان های این زبان برای سطوح مختلف معرفی شده اند. با توجه به سطح آموزش خود می توانید بهترین کتاب داستان ترکی استانبولی را انتخاب کنید. برای علاقمندان به یادگیری این زبان، شرکت در دوره های مدرس زبان ترکی، محمود قیمی را پیشنهاد می کنیم.

سؤالات متداول

بهترین کتاب داستان های ترکی استانبولی مبتدی کدامند؟

Salih Hikaye- Kuyucaklı Yusuf- Son Adım- Keloglan Masalları و Nasrettin Hoca Hikâyeleri

کتاب داستان سطح پیشرفته ترکی استانبولی چه بخوانیم؟

Gece -Bir Ada Hikayesi -Untouchable -Kürk Mantolu Madonna و Sizin Memlekette Eşek Yok mu

دوست داری همین امروز شروع کنی؟ دوره رایگان برات مناسبه

490.000توماندسترسی رایگان
ثبت نام دوره
مشاوره رایگان 0912 - 5192095

مقالات مشابه

نظرات کاربران

تمام حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به زبان ترکی می‌باشد.

سبد خرید

Empty cart هنوز هیچ دوره ای اضافه نکرده اید.