بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان ترکی استانبولی (مبتدی تا پیشرفته)

مقالات
معرفی فیلم های برتر برای یادگیری ترکی استانبولی

تماشای فیلم و سریال یکی از بهترین روش ها برای تقویت هر زبانی است. در آموزش زبان ترکی استانبولی و درک بهتر این زبان نیز تماشای فیلم و سریال یکی از روش های مؤثر یادگیری معرفی می شود. بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان ترکی استانبولی، شما را با نکات گرامری این زبان آشنا می کند؛ آموزش مکالمات روزمره، تلفظ لغات و تقویت مهارت شنیداری جهت درک بهتر هم از دیگر مزیت های تماشای فیلم های ترکی در یادگیری این زبان است. اگر قصد یادگیری زبان ترکی را دارید، از این روش آموزشی غافل نشوید.

در این مطلب می خوانید: نمایش

بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان ترکی استانبولی کدامند؟

یکی از روش های مؤثر يادگیری زبان ترکی استانبولی در منزل، فیلم دیدن است. تماشای فیلم همیشه به عنوان یک فعالیت مفرح و سرگرم کننده است. معمولا، در غالب چنین فعالیت هایی آموزش به روش مؤثرتر و کاربردی تر انجام می شود. اگر در صدد استفاده از این روش آموزشی برای یادگیری ترکی استانبولی هستید، بهتر است این فیلم ها را در فهرست انتخابی خود قرار دهید. البته، به شرطی که با حروف الفبای ترکی و ساختار جملات این زبان آشنایی لازم را داشته باشید.

G.O.R.A، مناسب برای زبان آموزان متوسط تا پیشرفته

این فیلم ژانری علمی – تخیلی دارد. داستان گورا به پیدا کردن بشقاب پرنده ای توسط “عارف” مربوط می شود که توسط آدم فضایی ها ربوده می شود. گرچه لغات استفاده شده در مکالمات این فیلم ممکن است چالش برانگیز باشد، اما دیالوگ های نسبتا آسانی دارد.

Hababam Sinifi، فیلم آموزش زبان ترکی برای مبتدیان

Hababam Sinifi- فیلم آموزش ترکی استانبولی مبتدی

Hababam Sinifi یا کلاس بی نظم، روایتگر متحد شدن عده ای از دانش آموزان تنبل علیه مدیر است. دیالوگ های ساده این فیلم، تماشای آن را برای افراد مبتدی در یادگیری زبان ترکی استانبولی سرگرم کننده می سازد.

A Touch of Spice، آشنایی با فرهنگ ترکیه

در فهرست بهترین فیلم برای یادگیری زبان ترکی استانبولی می توان به “اندکی اندویه” به اشاره کرد؛ فیلمی چند زبانه که برای تقویت یادگیری زبان ترکی هم می تواند مفید باشد. داستان فیلم درباره مردی است که قصد یادگیری فنون آشپزی از پدربزرگش را دارد، اما درگیری یونان و ترکیه مسیر زندگی او را عوض می کند. اندکی ادویه فیلم برگزیده ای برای آشنایی مخاطب با فرهنگ ترکیه است.

آموزش لغات کاربردی ترکی استانبولی، Babam ve Oglum

Babam ve Oglum- فیلم یادگیری لغات کاربردی ترکی استانبولی

 

فیلم “پدرم و پسرم” را هم می توان در لیست بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان ترکی استانبولی قرار داد. ماجرای فیلم یک درام ترکی است که روایت کننده روابط احساسی و خانوادگی پدر و پسری در این کشور است. این فیلم، مخاطب را با فرهنگ و تاریخ کشور ترکیه همراه می کند. لغات کاربردی، آسان و احساسی این فیلم، آن را بهترین گزینه برای یادگیری کلمات عاشقانه ترکی استانبولی قرار می دهد. اگر در سطح مبتدی آموزش ترکی استانبولی هستید، تماشای این فیلم را به شما پیشنهاد می کنیم.

Kış Uykusu، بهترین فیلم آموزش ترکی استانبولی برای سطح متوسط

“خواب زمستانی” از دیگر فیلم های پرمخاطبی است که به موضوع عدالت در جامعه مربوط می شود. علیرغم اصلاحات و مضامین پیچیده فیلم، اما طراحی ایده آل آن مخاطب را جذب می کند. برای افرادی که در سطح متوسط یادگیری زبان ترکی استانبولی هستند، تماشای این فیلم مفید خواهد بود.

Kedi، فیلم آموزش مکالمه ترکی استانبولی

Kedi- فیلم آموزش مکالمه ترکی استانبولی

کدی، نمایشی از رابطه بین گربه ها و شهروندان استانبول است که شخصیت اصلی آن، گربه ای با همین نام است. واژگان و عبارت های استفاده شده در دیالوگ های این فیلم بسیار ساده هستند. کدی را می توان بهترین فیلم برای یادگیری زبان ترکی استانبولی جهت تقویت مکالمات معرفی کرد.

Stanbul United، آموزش مهم ترین اصطلاحات کاربردی ترکی

استانبول یونایتد، فیلمی آلمانی – ترکی است که تعامل هواداران سه تیم کشور ترکیه، علیرغم تضاد سلیقه آنها، را به نمایش می گذارد. در دیالوگ های این فیلم می توانید با اصطلاحات عامیانه و کاربردی ترکی استانبولی آشنا شوید.

Mustang، آموزش زبان محاوره ای و روزمره ترکی استانبولی

Mustang- فیلم آموزش مکالمات روزانه ترکی استانبولی

“اسب وحشی” از فیلم های تحسین شده ترکی است که به بررسی نقش های جنسیتی سنتی در این کشور و ارتباط آنها در جامعه مدرن امروزی می پردازد. زبان محاوره ای و رومزه این فیلم آن را بهترین فیلم برای یادگیری زبان ترکی استانبولی قرار می دهد. اگر زبان آموز سطح متوسط این زبان هستید، تماشای آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

Dünyayı Kurtaran Adam، فیلم آموزش ترکی برای تمام سطوح

“مردی که دنیا را نجات داد”  عنوان فیلمی است که به جنگ ستارگان ترکیه هم معروف است. مورات و علی، قهرمانان این داستان، برای فرار از سرگردانی در سیاره ای بیابانی به جنگ علیه هیولاهای شیطان صفت می پردازند. دیالوگ های بدون چالش این فیلم، آن را پیشنهادی ایده ال برای مبتدیان یادگیری زبان ترکی استانبولی قرار می دهد. برای زبان آموزان متوسط تا پیشرفته این زبان هم تماشای فیلم جذاب خواهد بود.

Selvi Boylum، Al Yazmalım، آموزش لغات عاشقانه ترکی

“دختری با روسری قرمز” از فیلم های درام – رمانتیک ترکی است. داستان روایتگر راننده کامیونی است که عاشق زنی به نام آسیه می شود. اگر به آموزش لغات عاشقانه زبان ترکی علاقمندید، تماشای این فیلم را فراموش نکنید. دختری با روسری قرمز بهترین فیلم برای یادگیری زبان ترکی استانبولی جهت افزایش دایره لغات عاشقانه است.

Süt Kardesler، بهترین فیلم یادگیری ترکی استانبولی مبتدی

 

Süt Kardesler- فیلم یادگیری ترکی استانبولی برای مبتدیان

“برادران لبنیاتی” نمایشی کمدی از داستان زندگی سه برادر است. داستان جذاب و مکالمات ساده از ویژگی هایی است که مخاطبان تازه وارد به زبان ترکی را با خود همراه می کند. واژگان کاربردی در دیالوگ های این فیلم، برای زبان آموزان مبتدی قابل درک است.

Yedinci Kogustaki Mucize، اصطلاحات مهم در مکالمات عاشقانه

“معجزه در سلول شماره 7” از فیلم های درام و اجتماعی ترکی است. داستان درباره رابطه عاشقانه پدری ناتوان ذهنی و دختر 6 ساله اش است. برای یادگیری اصطلاحات کاربردی در مکالمات احساسی این فیلم را از دست ندهید.

Annemin Yarasi، بهترین فیلم آموزش ترکی استانبولی حرفه ای

“زخم های مادرم” از فیلم های رازآلود ترکی است که داستانی از عشق، خانواده و آسیب را روایت می کند. شخصیت اصلی داستان، صالح، در پی پیدا کردن خانواده اش یتیم خانه را ترک می کند و اسراری تاریک برایش آشکار می شود. زخم های مادرم بهترین فیلم یادگیری زبان ترکی استانبولی زبان آموزان حرفه ای است.

 Yarina Tek Bilet، کمدی عاشقانه در یادگیری ترکی استانبولی

 Yarina Tek Bilet- فیلم آموزش لغات عاشقانه ترکی استانبولی

“تنها بلیط برای فردا” از فیلم های کمدی عاشقانه ترکی است. داستان در مورد آشنایی زن و مردی جوان در طول سفر آنکارا – ازمیر در قطار می باشد. این فیلم هم برای برای زبان آموزان مبتدی گزینه ایده آلی است. واژگان و عبارات کاربردی در مکالمات روزمره به کرات در این فیلم شنیده می شود.

Kelebeğin rüyası، فیلم تاریخی برای یادگیری ترکی استانبولی

“رویای پروانه” فیلم تاریخی است که داستان آن در جنگ جهانی دوم روایت می شود. اگر به ادبیات علاقمند باشید، رویای پروانه می تواند به عنوان بهترین فیلم برای یادگیری زبان ترکی استانبولی برایتان مفید باشد. و چنانچه به تازگی آموزش زبان ترکی را شروع کرده اید، این فیلم شما را با اصطلاحاتی در سطحی فراتر از مبتدی آشنا می کند.

Kagittan Hayatlar، فیلم اجتماعی برای یادگیری ترکی استانبولی

Kagittan Hayatlar- بهترین فیلم اجتماعی برای یادگیری ترکی استانبولی

“زندگی های کاغذی” هم از دیگر فیلم های احساسی ترکی است. “مهمت” مردی از طبقه نه چندان مرفه، علیرغم زندگی سخت خود، در صدد کمک به نیازمندان و آموزش به کودکان بی خانمان است. اگر به ژانر درام علاقمندید، این فیلم را در لیست بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان ترکی استانبولی قرار دهید.

مزایای آموزش زبان ترکی استانبولی با فیلم

  • آشنایی با عبارات عامیانه ترکی و تسلط بیشتر در مکالمات
  • تقویت مهارت شنیداری
  • آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کشور ترکیه
  • گسترش دایره لغات

نکات مهم یادگیری ترکی استانبولی از طریق فیلم

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی از طیق فیلم، توجه به نکات زیر می تواند به فرایند آموزش شما سرعت بیشتری بدهد:

  • تمرکز روی کلمات و عبارات جدید و مرور چندباره آنها
  • به خاطر سپردن دیالوگ های شخصیت های فیلم و تکرار آنها
  • تماشای فیلم بدون زیرنویس برای درک بهتر موضوع فیلم
  • تقسیم بندی فیلم های بلند ترکی به بخش های کوچک تر

برای یادگیری ترکی استانبولی از تماشای فیلم غافل نشوید!

تماشای فیلم فعالیت لذت بخشی است که در روند یادگیری یک زبان خارجه نقش مؤثرتری دارد. تماشای بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان ترکی استانبولی روش کارامدتری برای تسلط بر اصطلاحات و واژگان کاربردی و روزمره این زبان است. با این روش می توانید مهارت های بیشتری را در مدت زمان کوتاه بدست آورید. البته، به شرطی که با زبان ترکی آشنایی اولیه را داشته باشید. اگر در این مسیر قرار ندارید، نگران نباشید. با کمک مدرس زبان ترکی استانبولی، می توانید این زبان را به آسانی آموزش ببینید.

سؤالات متداول

بهترین فیلم برای یادگیری ترکی استانبولی مبتدی کدامند؟

Kelebeğin rüyası ،Yarina Tek Bilet ،Süt Kardesler، Hababam Sinifi و Dünyayı Kurtaran Adam

فیلم آموزش لغات عاشقانه ترکی استانبولی کدام است؟

Selvi Boylum ،Al Yazmalım و Babam ve Oglum

فیلم های ترکی برای آموزش عبارات مکالمات روزمره کدامند؟

Yarina Tek Bilet ،Kedi و G.O.R.A

دوست داری همین امروز شروع کنی؟ دوره رایگان برات مناسبه

490.000توماندسترسی رایگان
ثبت نام دوره
مشاوره رایگان 0912 - 5192095

مقالات مشابه

نظرات کاربران

تمام حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به زبان ترکی می‌باشد.

سبد خرید

Empty cart هنوز هیچ دوره ای اضافه نکرده اید.